פורטליקס הישראלית רוכשת את חברת Metamoto מארה"ב

הרכישה תאיץ את פיתוח המוצר שלה בתחום הוריפיקציה של מערכות נהיגה אוטומטיות (ADAS & AV). בעקבות הרכישה, פורטליקס תקים מרכז מחקר ופיתוח (R&D) אמריקאי

זיו בנימיני. צילום: פורטליקס

חברת הסטארטאפ הישראלית Foretellix ,המפתחת טכנולוגיה לאוטומציה של בדיקות תוכנה לרכב עבור מערכות עזר מתקדמות לנהג (ADAS) ורכבים אוטונומיים (AV), מודיעה על רכישת Metamoto, המפתחת פתרון מבוסס ענן לבדיקה של תוכנה לרכב.

שילוב המומחיות והטכנולוגיה של Metamoto  יסייע לפורטליקס להאיץ את מימוש מפת הדרכים שלה, ולספק ליצרני רכב ולספקים הגדולים שלהם (Tier1) פתרון וריפיקציה שתומך ומתממשק לכל סימולאטור. המוצר של פורטליקס מסייע לחשוף שגיאות תוכנה ומקרי קיצון עוד במהלך שלב הפיתוח; מוריד את עלות הבדיקות ע"י שימוש באוטומציה חכמה, ומקצר את הזמן הכולל הנדרש לפיתוח והטמעה של מערכת נהיגה אוטומטית ברכב. 

זיו בנימיני, מנכ"ל ומייסד שותף בפורטליקס: "תעשיית הרכב חווה שינויים מהירים בעקבות ההאצה בהטמעת מערכות עזר מתקדמות לנהג (ADAS) ובהשפעת מגפת קורונה. אנחנו שומעים מלקוחותינו ששני הגורמים האלה הפכו את הצורך בבדיקות וירטואליות ואוטומציה של בדיקות (verification & validation) ליותר רלוונטי בעבורם.

ב-Metamoto מצאנו צוות מקצוענים עם חזון דומה מאוד לשלנו ומחויבות עמוקה לבטיחות. הידע שלהם יסייע לנו להתממשק טוב יותר עם שותפינו, חברות הסימולטורים, ולזרז את פיתוח הפתרון שלנו ע"ב תשתית ענן. אנו מצפים להתחיל לעבוד יחד כדי לספק את פתרון הבדיקה המקיף ביותר לתעשיית הרכב."

פול סקוט, מנהל טכנולוגיות ראשי (CTO) של Metamoto: "אנו שמחים לשלב כוחות עם צוות פורטליקס. לשני הצדדים יש הבנה מה נדרש כדי לענות על האתגר, שרמת המורכבות הגבוהה של מערכות עזר  מתקדמות לנהג ושל רכבים אוטונומיים מציבה בפני התעשיה. כמו פורטליקס, בשנה האחרונה ראינו עניין הולך וגובר מצד לקוחות בהפיכת התשתית הסקלבילית שלנו לתמיכה בכל סימולטור (agnostic simulator) .

"אנו מאמינים שהפתרון של פורטליקס הוא מרכיב חיוני בפריסה הבטוחה של פונקציות ADAS (מערכות עזר מתקדמות לנהג) חדשות, ובסופו של דבר - של רכבים אוטונומיים.  ואנחנו מאוד מתרגשים לקחת חלק במסע הזה."

בעקבות הרכישה, פורטליקס תקים מרכז מחקר ופיתוח (R&D) אמריקאי כדי להרחיב את פעילותה בארה"ב. צוות Metamoto ופורטליקס המשולב יכלול כ-60 עובדים בארה"ב, אירופה וישראל. עורכי הדין שייצגו את פורטליקס ברכישה: עו"ד שי דיין ועו"ד קיי גלר ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות'. 

 

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

ביידן ביטל את הצו הנשיאותי של טראמפ כנגד טיקטוק, מבקש בחינה מחודשת

בצו חדש שפרסם הנשיא בשבוע שעבר, הוא מנחה את מחלקת המסחר לפקח על פעילות והורדת אפליקציות להן עלולה להיות השפעה על הביטחון הלאומי האמריקני, ולהגיש המלצות בתוך 120 יום