הערכה: פוד חדש יאפשר למטוס F18 לגלות חמקנים

הצי האמריקני קלט פודים כאלו למטוסי F-18 בלוק 3 לצורך ניסויים ובדיקה ובהמשך השנה ייכנס הציוד החדש לשירות

Photo by Staff Sgt. James Merriman - U.S. Air Forces Central Command Public Affairs

בצילומים שפרסם באחרונה הצי האמריקני נראה חידוש טכנולוגי: מטוס קרב F-18F SUPER HORNET שפועל במזרח התיכון, נושא תחת גחונו פוד שבו חיישני אינפרה אדום חדישים המסוגלים, לכאורה, לגלות מטוסי חמקן. 

באתר DIVIDS של הפנטגון פורסם ב-30 בספטמבר צילום של מטוס קרב F-18 הנושא פוד ובו מערכת חיפוש ועיקוב אינפרה-אדום (IRST). החיישן נראה כמו כפתור שחור קטן בקדמת הפוד התלוי מתחת לגחון מטוס הקרב. ספוטניק ניוז כותב כי לדעת מומחים למערכת זו יש יכולת לחדור דרך מערכות עיקוב עויינות, כולל מערכות של מטוסי חמקן STEALTH וגם לאתר מטוסים בעלי חתימה נמוכה וכלי טיס בלתי מאויישים קטנים.

באתר של הפנטגון הוסבר כי המטוס שצולם היה במשימת סיור במסגרת המלחמה נגד דאעש בעירק ובסוריה. אתר הצי האמריקני USNI NEWS דיווח שהצי קלט פודים כאלו למטוסי F-18 בלוק 3 לצורך ניסויים ובדיקה, ובהמשך השנה ייכנס הציוד החדש לשירות.

 

אולי יעניין אותך גם

בנימין גנץ, שר הביטחון, והאיש שאחראי על מלמ״ב. צילום: אריאל חרמוני - משרד הביטחון

דעה | החקירות של מלמ״ב נעשות באופן דורסני - וזה מטריד את הקהילה המשפטית 

מאז חילופי האישים ביחידת החקירות של מלמ"ב בשנת 2017 חל גידול בכמות החקירות נגד חברות ביטחוניות. גורמים משפטיים טוענים שאין פיקוח על הגוף הזה ושהוא נוקט בפרקטיקות שאינן מקובלות בענף. משרד הביטחון מכחיש את הטענות וטוען שכל הפעילות תחת פיקוח של הפרקליטות. משרד המשפטים נאלם