טורקיה מנעה מיוון כניסה אווירית לאזור קידוחי גז

מטוסי F-16  טורקיים מנעו ממקביליהם היוונים מלחדור לאזור בו פועלת ספינת המחקר וקידוחי הגז הטורקית ׳אורוק ראיס׳. טורקיה הודיעה כי תקיים מטווחי תותחים סמוך לחופי קפריסין

הספינה אורוק ראיס (ארכיון). צילום: REUTERS/Murad Sezer/File Photo

מטוסי קרב F-16 של טורקיה  ושל יוון, שתיהן חברות בנאט"ו, היו מעורבים בסוף השבוע בפעילות אווירית הקשורה למתח בין שתי המדינות עקב סכסוך קידוחי גז. טורקיה הודיעה כי תקיים תמרונים צבאיים בשבועיים הקרובים צפונית-מערבית לחופי קפריסין.

לפני שבועיים עקבו פריגטות של ציי טורקיה ויוון אחר אניית החקר והקידוחים הטורקית 'אורוק ראיס'. שתי הפריגטות כמעט התנגשו. בעקבות תקרית זו, הודיע שר ההגנה הטורקי  כי ביום חמישי מנעו מטוסי קרב טורקיים מששה מטוסי F-16 יווניים מלחדור לאזור שבו פועלת ספינת המחקר וקידוחי הגז הטורקית.

סוכנות רויטרס מדווחת כי ביום שישי פרסמה אנקרה הודעת NAVEX המיועדת לכל מפעילי אניות במזרח הים התיכון, כי כלי שיט טורקיים יקיימו מטווחי תותחים משבת ועד 11 בספטמבר צפונית-מערבית לחופי קפריסין.

אחד מבכירי האיחוד האירופי הודיע כי האיחוד מכין סדרת סנקציות נגד טורקיה ודיון על הטלתן יתקיים בספטמבר, וזה בתגובה על הפעילויות הטורקיות נגד יוון.

אולי יעניין אותך גם

Photo by Eliot Blondet/ABACAPRESS.COM via REUTERS

עידן חדש בפייסבוק: תשעה חשבונות של מנהיגים אם יתבטאו בצורה מסיתה

מדובר בשינוי מדיניות משמעותי עבור החברה, שהצהירה לפני כשנתיים כי דברי פוליטיקאים מהווים מטבעם אינטרס ציבורי ולכן יש לפרסמם. בסוף השבוע הודיעה כי חשבונו של הנשיא לשעבר טראמפ יושעה עד 2023 לפחות