שר החוץ לשגרירי אמל"ט: "אינטרס משותף להוצאת ארגון חיזבאללה מחוץ לחוק"

השר אשכנזי הציג לשגרירים את עמדת ישראל בנוגע לתכנית השלום של טראמפ והתייחס להתבססות איראן במזרח התיכון

קרדיט: משרד החוץ

היום (ד') נפגש שה"ח גבי אשכנזי עם 17 שגרירי אמריקה הלטינית ומדינות הקאריביים. בפתח הפגישה התייחס השר אשכנזי לפיצוץ שהתרחש אמש בביירות ועדכן את השגרירים כי ישראל הציעה סיוע המונטארי ורפואי ללבנון מתוך סולידריות עם העם הלבנוני בהתמודדותו עם האסון ההמונטארי הקשה.

שר החוץ, גבי אשכנזי: "האירועים בתקופה האחרונה מוכיחים שאיראן ושלוחתה באזור, ארגון הטרור חיזבאללה, ממשיכים בניסיון שלהם להתבסס צבאית באזור, לאיים על ריבונותה של מדינת ישראל והוצאת פיגועי טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל. על כולנו לפעול נגד הניסיונות של איראן וחיזבאללה לערער את היציבות באזור ולפעול למניעת התגרענות איראן והוצאת ארגון חיזבאללה מחוץ לחוק. 

"אני רואה בכם שותפים מלאים למאמץ ומצפה ממדינות אמריקה הלטינית למנוע טרור עולמי. אנחנו רואים פוטנציאל עצום ביחסים הטובים עם מדינות אמריקה הלטינית, ומקווים להרחיב את קשרי הסחר והתיירות ושיתופי הפעולה עם כל המדינות במרחב."  

השר אשכנזי הציג לשגרירים את עמדת ישראל בנוגע לתכנית השלום של טראמפ, והתייחס להתבססות איראן במזרח התיכון והאיום שמהווה משטר האייתולות על יציבות האזור ועל העולם כולו, כפי שלמדה גם אמריקה הלטינית בפיגועי הטרור נגד שגרירות ישראל ובניין הקהילה היהודית בבואנוס איירס ופעילות חיזבאללה במרחב. 

קבוצת שגרירי אמריקה הלטינית והקאריביים הגישו לשר הצהרה משותפת של תמיכה בישראל והרצון להמשיך לפתח את היחסים עם ישראל.

רוצים לדעת עוד על פעילות הסייבר בדרום אמריקה? הצטרפו אלינו לכנס סייברטק לייב דרום אמריקה בתאריך 11.8.2020. לחצו להרשמה

אולי יעניין אותך גם