משרד התקשורת רוצה יכולת ניטור איכות קליטה סלולרית עצמאית

בקשת המידע נועדה לפיתוח יישום סלולרי שכל אזרח יוכל להתקין בטלפון הנייד על מנת למדוד את הקליטה הסלולרית סביבו

 

bigstock

לקראת פריסת רשת דור 5 במדינה, משרד התקשורת רוצה תשתית עצמאית, בלתי תלויה בספקי הסלולר, לטובת מדידת קליטה סלולרית בשטחי המדינה. מהלך זה של המשרד מצטרף למהלך נוסף של הקמת מרכז שליטה מגזרי בתחום הסייבר (SOC). שני המהלכים נועדו לספק למשרד, כרגולטור, עצמאות בניטור רשתות הסלולר בישראל. תקלות, מתקפות וקליטה. בצורה כזו, הרגולטור הופך מפאסיבי (תלוי במפעילים) לאקטיבי (עצמאי ויוזם). 

על פי בקשת המידע שפורסמה, המשרד מחפש יישום סלולרי שכל אזרח יוכל להוריד אם ירצה בכך, שיאפשר לבדוק את הקליטה הסלולרית בסביבתו. "תשובת ה- RFI עשויה לכלול מידע נוסף לגבי יכולות של מערכת הביצועים המוצעת, כגון: פיקוח על איכות השירות, מבחן קליטה, כלי דיווח או שילוב עם מיפוי וכלים גיאוגרפיים כמו GIS.", נכתב בבקשה. 

היישום אמור למדוד קליטה ופרמטרים אחרים הקשורים לרשת הסלולר בתדרי 2G, 3G, 4G ו-5G. בצורה כזו, ידעו במשרד כמעט בזמן אמת מה איכות הקליטה בכל מקום בארץ (מרכז - פריפריה) ויוכלו להפעיל לחץ על המפעילים בהתאם לשיקולים של הדרג המקצועי או השר הממונה. 

 

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Hussein Waaile/File Photo

פושעי סייבר מנצלים את החשש ממתקפות נוספות דוגמת קולוניאל פייפליין

חברת הגנת סייבר מדווחת כי נתקלה בעשרות ניסיונות מתקפה במסווה של הורדת עדכוני תוכנות אנטי-כופרה, שהן למעשה תוכנות זדוניות. בסוף השבוע נודע כי המתקפה על צינור הנפט התאפשרה ע״י פריצה לסיסמה אחת בלבד