חיל האוויר ההודי רוכש עשרות מטוסי קרב חדשים תוצרת רוסיה

משרד הביטחון ההודי מקדם תכניות רכש לאור המתח הביטחוני מול סין 

הודו החליטה: מטוסי קרב חדשים תוצרת רוסיה. מועצת הרכש הצבאי של הודו אישרה רכש 33 מטוסי קרב רוסיים חדשים, כולל 21 מטוסי מיג-29 ו-12 מטוסי סוחוי SU-30MK. עוד הוחלט  לשדרג את 59 מטוסי מיג-29 הקיימים בחיל האוויר ההודי. 

FLIGHT GLOBAL מוסר כי שווי עסקת רכש המטוסים יותר ממיליארד דולר, וכי הרכש הוא חלק מתכנית הצטיידות רחבה של צבא הודו, הכוללת רכש ציוד גם לצבא ולחיל הים. חיל האוויר יקלוט גם טילי  אוויר-אוויר ASTRA תוצרת הודו.

רכש מטוסי הקרב הרוסיים נדון בהרחבה בתקשורת ההודית, הקובעת כי תקריות הגבול הסיני שאירעו לאחרונה, בהן נהרגו חיילים הודיים וסיניים, הגבירו את המתח בין שתי מדינות הענק. 

חיל האוויר ההודי נזקק לעוד 110 מטוסי קרב מתקדמים, ויש התלבטות בין מטוסי F-18 HORNET  ו-F-15EX  אמריקניים, לבין מטוסי מיראז' ויורופייטר צרפתיים, מטוסי קרב 'גריפן' E שוודיים ומטוסי F-16V אמריקניים. יש גם תכניות הצטיידות במטוסים הודיים כמו TEJAS ומטוסי פרוייקט מטוס הקרב הבינוני המתקדם AMCA תוצרת מקומית. 

התקשורת בהודו תמימת דעים כי חידוש המתיחות עם סין נותן דגש חדש לצורך בשיפור היכולות של צבא הודו, ובעיקר חיל האוויר. 

 

אולי יעניין אותך גם

הקרב על נשיאות איראן: אחמדיניג׳אד מלכלך על המודיעין האיראני

מדוע אחמדיניג'אד מלכלך על המודיעין האיראני? ובכן, כי חסמו את דרכו להבחר פעם נוספת כנשיא איראן. ד״ר רז צימט, מומחה לפוליטיקה איראנית: ״אחמדיניג'אד פותח את הפה על המשטר מאז 2013. מהימנות דבריו מוטלת בספק״