בעקבות הסגר: צה"ל יפעיל מערך היסעים מיוחד

לאחר הצמצום המשמעותי שנעשה בתחבורה הציבורית, וכהכנה להחמרות נוספות, הצבא יפעיל כ-260 אוטובוסים שיסיעו את חייליו מהבסיסים לבתים וחזרה. האוטובוסים יפעלו במקביל לתחבורה הציבורית הקיימת, וימשיכו לפעול גם אם זו תושבת

צילום אילוסטרציה: Bigstock

בהמשך להנחיות לביטול הדרגתי של פעילות התחבורה הציבורית בעקבות משבר וירוס הקורונה, כחלק מהיערכות צה"ל למאבק בנגיף הקורונה ובמטרה לשמר את רציפות התפקוד וכשירותו המבצעית של צה"ל, הוקם מערך היסעים ייעודי למשרתי הצבא. דוברכ צה"ל הודיע כי המערך יפעל החל משעות הבוקר היום (ה') ויאפשר למשרתים להתנייד לבסיסי צה"ל ובחזרה מהם בבטחה. מערך ההיסעים יפעל בין הימים א'-ה', החל משעות הבוקר ועד לשעות הערב.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

המערך יופעל באמצעות כ-260 אוטובוסים ברחבי הארץ, במקביל לתחבורה הציבורית הקיימת, וימשיך לפעול גם אם תושבת התחבורה הציבורית. על כל אוטובוס יופקד מפקד שיגביל את מספר הנוסעים, ויוודא מענה לשאלון בריאות ייעודי טרם עליית החיילים לאוטובוס. כמו-כן, על הנהגים לחתום על הצהרה ייעודית טרם עליית החיילים לאוטובוס. במקרה שבו אחד הנוסעים לא חש בטוב, עליו לדווח למפקד האוטובוס. הוא לא יועלה לאוטובוס, והמקרה ידווח למפקדיו ולגורמי הרפואה הרלוונטיים.

באופן כללי, מערכי הלחימה וההכשרה נשארים כעת בבסיסים למשך תקופה של חודש (שכבר החלה), ובמערכים העורפיים צומצם מספר המשרתים המגיעים פיזית לבסיס בכל יום.

אולי יעניין אותך גם