ללא מגע עם החולה: מערכת לאיתור חולי קורונה מבוססת מצלמה תרמית

חברת טרויה הישראלית משווקת מערכת לניטור חום גוף למטרת איתור חולי קורונה. המערכת תאפשר גילוי חום מרחוק ללא סיכון של בודקים

המערכת מזהה חום גוף של חולים פוטנציאליים. צילום: באדיבות חברת טרויה

חברת טרויה טק דיפנס, יצרנית ישראלית של מערכות ומוצרים ביטחוניים אלקטרו-אופטיים, החלה לשווק מערכת לאיתור חולי קורונה. מדובר במערכת בריטית, המבוססת מצלמה תרמית המנטרת חום גוף, לסיוע באיתור מוקדם של חולי קורונה.

בניגוד למדי חום הידניים שרואים בימים האחרונים במסכי הטלוויזיה, המאלצים את הבודק להיות במגע ישיר עם הנבדק ונמצאו כבלתי אמינים ברובם, המערכת הבריטית מותקנת על גבי שער הכניסה ו/או חצובה, ונשלטת מרחוק על ידי עמדה נפרדת, המבטיחה את בטיחות הבודק ואת הסובבים. המערכת מנטרת חום גוף תוך כדי תנועת האנשים, ומתריעה בשנייה שהיא מזהה טמפרטורת גוף גבוהה מהרגיל אצל אחד מהם, אפילו במצב בו האדם עצמו אינו יודע שהוא חולה.

יעקב גלעם, מנכ"ל טרויה, מסביר כי "לאור המצב החמור בו נמצאת המדינה במלחמה עם נגיף הקורונה, טרויה החליטה להירתם למאמץ המשותף של אזרחי וממשלת ישראל, ולמצוא פתרונות שיספקו מעטפת הגנתית ראשונית לעובדי התעשייה, החברות החיוניות במשק והקונים בקניונים."

אולי יעניין אותך גם

קרדיט: טל ענבר - wikipedia

אבי הר אבן הלך לעולמו 

הר אבן נפטר מהפציעות בעקבות שריפת מלון ״האפנדי״ בעכו. הר אבן חתום על מגוון הישגים ביטחוניים ישראלים שחלקם חוסה תחת צנזורה