"ה-101 של המאה ה-21": מסדר הקמה ליחידה הרב-ממדית של צה"ל

אחרי כמה חודשים של הכנות הגיע אחד מרגעי השיא בהקמת היחידה הרב-זרועית המיוחדת בצה"ל. מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק: " היחידה נועדה להבטיח מפגש בין היכולות העצומות של צה"ל והקצה המבצעי". במהלך המסדר נחשף תג היחידה

"ה-101 של המאה ה-21": מסדר הקמה ליחידה הרב-ממדית של צה"ל

התג של היחידה הרב-ממדית. צילום: דובר צה" ל

בצה"ל נערך היום (ג׳) מסדר הקמה ליחידה הרב-ממדית עליה הוכרז בתחילת השנה. "המסדר מהווה שיא בתהליך הקמת היחידה", אומרים בצה"ל, "הכוללת יכולות ולוחמי חי"ר, הנדסה, נ"ט, ארטילריה, מודיעין ואוויר ותהווה גוף מתמרן רב-זרועי הפועל בכל זירת הלחימה. היא תשמש ככוח חלוץ לכוחות מתמרנים בשדה הקרב".

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

"הלוחמים עתידים לעבור הכשרה ייחודית שהותאמה ללחימה בכל זירות המלחמה, לאיתור, לחשיפה ולהשמדת אויב תוך היותה בית לפיתוח ידע, תפיסות ושיטות לחימה רב-זרועיות", ציינו בצבא.

במהלך המסדר נחשף לראשונה תג היחידה, המורכב מחרב צה״ל המשתלבת בתוך הספרה שמונה ובה מוטמעים חיצים הפונים לכיוונים שונים. המוטיבים המובילים ברעיון תג היחידה, מסבירים בצה"ל, הינם שילוביות, סינרגיה וקטלניות.

מסדר ההקמה של היחידה. צילום: דובר צה"ל 

מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק, אמר במסדר: ״לא בכל יום מוקמת יחידה חדשה בצה"ל. לא בכל יום מצליחה יחידה אחת לבטא בעצם הקמתה שינוי משמעותי ומרכזי כל כך. לא בכל יום מוטלת אחריות כבדה כל כך על כתפיה של יחידה אחת. היחידה הרב-ממדית אינה עוד יחידה בצה"ל. עצם הקמתה והפיכתה ליחידה מתמרנת רב-זרועית, מהווים אבן דרך בקורותיו של בניין הכוח בצה"ל".

הרמטכ"ל אביב כוכבי עם לוחמי וקציני היחידה. צילום: דובר צה"ל 

"יחידות רבות השפיעו על אתוס הלחימה של צה"ל, אך ייחודה של היחידה היא בהפיכתה לקטר מטכ"לי לפיתוח ידע, תפיסות לחימה ושיטות לחימה תוך ניפוץ פרדיגמות קיימות. יש ביחידה הרב-ממדית ביטוי פרקטי לשינוי. שינוי שמביא אתו בשורה בשיטות לחימה, בדיוק בהפעלת כוח, בקטלניות המושגת בהתארגנות רב-זרועית שנועדה להבטיח מפגש בין היכולות העצומות של צה"ל והקצה המבצעי שאותו אתם מייצגים", אמר אלוף סטריק.

"האויב הנעלם מן העין", אמר מפקד היחידה הרב-ממדית, סא"ל ע׳, "פועל מתוך שטח בנוי וצפוף, מעל ומתחת לפני הקרקע ומאיים על עורף ישראל בחסות האוכלוסייה. אלו ועוד, דורשים מאתנו, לכנס את היכולות העצומות של צה"ל לקצה המבצעי, וזאת על מנת להיות קטלניים בכל מפגש עם האויב. ועלינו, מוטלת המשימה, הנושאת בחובה גאווה עצומה לצד אחריות גדולה - על מנת להוות יחידה לוחמת, מתמרנת, רב-זרועית אשר מהווה קטר מטכ"לי לפיתוח ידע ושיטות לחימה. יצאנו לדרך לפני מספר חודשים, צוברים אט אט את השורות, והיום, עם ההכרזה על הקמת היחידה הרב- ממדית, נשאף אנו להיות ה -101 של המאה העשרים ואחת״.

אולי יעניין אותך גם

The Air Force selected LIFT Airborne Technologies after Air Combat Command initiated the search for a next-generation helmet in 2022. After more than 30 years, aircrew Airmen can look forward to greater applicability and better fitting helmets for operators of all sizes, genders, and ethnicities. (U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Dana Tourtellotte)

חיל האוויר האמריקני מפתח קסדת טייס חדישה לטייסי קרב

ראשוני המשתמשים בקסדות החדשות יהיו טייסי מטוסי הקרב F-15E. הקסדה מפותחת בסיוע אלביט מערכות וחברת רוקוול קולינס