מסר מאיים לקים: כוחות קומנדו "לכדו" בכיר צפון קוריאני

משרד ההגנה האמריקני פרסם תיעוד מתוך תרגיל משותף של כוחות מיוחדים מבצא דרום קוריאה וארה"ב. התרגיל נועד לדמות לכידה של בכירים מהמשטר בפיונגיאנג

 

כוחות קומנדו של צבא ארה"ב ודרום קוריאה עם ה"שבוי" הצפון קוריאני. צילום: משרד ההגנה האמריקני

על רקע המתיחות הגוברת בין ארה"ב לצפון קוריאה, כוחות מיוחדים של צבא דרום קוריאה וצבא ארה"ב ערכו לאחרונה תרגילים המדמים הסתננות למתקן אויב, כך דיווחה השבוע סוכנות הידיעות רויטרס.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

בתיעוד שהגיע לידי רויטרס, נראים לוחמי קומנדו דרום קוריאנים ואמריקנים בפשיטה על מתקן אויב, מובילים החוצה גבר שידיו קשורות מאחורי הגב. זאת במסגרת תרגיל אימון קרב משותף בחודש שעבר בבסיס צבאי אמריקני בדרום קוריאה. גורם בדרום קוריאה אמר לסוכנות הידיעות כי התרגיל תוכנן כהכשרה לפעולת הצלת בבני ערובה כחלק מתרגיל נגד טרור שנערך על ידי בעלות הברית מדי רבעון.

צלף קומנדו דרום קוריאני. צילום: משרד ההגנה האמריקני

חייל אמריקני ולוחם דרום קוריאני בתצפית בתרגיל. צילום: משרד ההגנה האמריקני

שחרור התמונות הנדיר על ידי משרד ההגנה האמריקני, ככל הנראה נועד להעביר מסר מאיים לצפון קוריאה.  עיתון דרום קוריאני שפרסם לראשונה את התמונות מסר כי התרגיל נועד לדמות מצב של לכידת בכירים צפון קוריאנים.

המתח בין וושינגטון לפיונגיאנג גובר בשבועות האחרונים, לאחר הפרסומים כי צפון קוריאה עורכת סדרת בדיקות נשק, ועל רקע חילופי האשמות בין צפון קוריאה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ. מוקדם יותר החודש אמר טראמפ שארצות הברית שומרת לעצמה את הזכות להשתמש בכוח צבאי נגד צפון קוריאה.

הכתבות הכי נקראות באתר:

באניות לנמל אשדוד: מסוקי "יסעור" הובאו לישראל

קידום מכירות איראני: התעשיות האמריקניות פורחות

כוונות ימיות: תכניות הענק של טורקיה בזירת הים

סוריה: "ישראל ביצעה ירי טילים לשטחנו"

דיווח: ארה"ב הצליחה ליירט תדרים של S-400

אולי יעניין אותך גם

חסימות כבישים בטהרן במהלך המהומות בנובמבר 2019. צילום: Nazanin Tabatabaee/WANA (West Asia News Agency) via REUTERS

 

איראן: סנקציות אירופיות על ראש משמרות המהפכה

האיחוד האירופי השית סנקציות בגין הפרת זכויות אדם במסגרת הדיכוי הברוטלי של המהומות האזרחיות נגד השלטון שהתקיימו במדינה בסוף 2019. במהומות נהרגו, על פי דיווחים שונים, בין 300 ל-1,500 איש