התחממות ביחסים? ארה"ב הסירה כתבי אישום נגד שתי איראניות

האמריקנים ביטלו אישומים נגד שתי סטודנטיות שהואשמו בהפרה של הסנקציות האמריקניות על טהרן. המהלך התבצע במסגרת החלפת אסירים בין איראן וארה"ב

 

נשיא איראן חוסיין רוחאני ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ. צילום: AP

"הרשויות בארצות הברית ביטלו כתבי אישום נגד שתי חוקרות שהואשמו בניסיון לייצא כימיקלים לאיראן", כך פורסם באתר Nature.com. "ההחלטה מגיעה בעקבות החלפת אסירים במסגרתה שחררה ארצות הברית גם חוקר שלישי שהואשם לצדן. בעסקת החילופים, איראן שחררה חוקר אמריקני שנכלא בתמורה לאיראני שנכלא בארה"ב. שניהם הורשו לחזור לארצות מולדתם בשבוע שעבר", נכתב עוד בפרסום.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

שתי החוקרות, מחובובי ג'אדי ומריאם ג'זארי, נעצרו יחד עם מסעוד סולימאני ששוחרר. כולם התמודדו עם כתבי אישום פדרליים במדינת ג'ורג'יה סביב הפרת סנקציות, בניסיון לייצא חומרים מארה"ב לאיראן. לפי פרסום של הוושינגטון פוסט, "שופט פדרלי באטלנטה אישר ביום רביעי האחרון את בקשתם של התובעים הפדרליים לבטל את כתבי האישום נגד החוקרות ילידות איראן".   

שתי הנשים גרות בארה"ב והיו סטודנטיות לשעבר של סולימאני במחקר תאי גזע, המטולוגיה ורפואה. השלושה ניסו להבריח חלבונים גורמי גדילה (growth factors) לאיראן.

הכתבות הכי נקראות באתר:

חשש לליקוי במטוסים שהסבה התעשייה האווירית

כן, אדוני שר (הביטחון): ההצהרות הריקות של שרי הביטחון

להציל את טהרן: כך תגרור איראן את האזור לעימות

דיווח: זו הסיבה לכישלון ההגנה האווירית הסורית

תחקיר חשף: השקר האמריקני על מלחמת אפגניסטן

אולי יעניין אותך גם

לירון עזריאלנט ודניאל רודיטי, שותפים-מנהלים במירון קפיטל. צילום: יח״צ, באדיבות הקרן

מירון קפיטל מכריזה על קרן שניה של 50 מיליון דולר

 מיועדת להשקעות בחברות סטארט-אפ ישראליות בשלבי סיד ופרה-סיד, ומתמקדת במיזמים המבוססים על טכנולוגיות עמוקות בתחומי תוכנה ארגונית, פינטק ובריאות דיגיטלית