ארה"ב: בית משפט קבע כי המשטרה צריכה צו לחיפוש במחשב רכב

בית משפט אמריקני קבע בהחלטה תקדימית כי על חוקרי משטרה לקבל צו גישה לנתונים המאוחסנים במחשבי רכב. זאת, מכיוון שמחשבים במכוניות עשויים להכיל גם מידע רגיש

אילוסטרציה: Bigstock

בית המשפט העליון במדינת ג'יאורגיה, ארה"ב,  קבע כי על המשטרה לקבל צו לגישה לנתונים המאוחסנים במחשב מקליט נתוני האירועים המותקן במכונית. מדובר בבית המשפט העליון במדינה הראשונה שמכיר בסכנה של גישה חסרת הצדקה לנתוני רכב בעת חקירת תאונה.

"המידע המאוחסן בתיבה השחורה של המכונית כולל נתונים על תפקודה של המכונית לפני התרסקות. אבל התיבה מחוברת לחלקים אחרים במערכות המחשב של הרכב, שעשויות לאחסן מידע על אנשי קשר בטלפון סלולרי, היסטוריית מיקום מפורטת ונתונים רגישים אחרים", מסביר העיתונאי קים צטר.

"המשטרה לא צריכה להיות מסוגלת לערוך חיפושים ללא צווים במחשבים, גם אם המחשב הזה נמצא על גלגלים", אמר נתן פריד וסלר מהארגון לזוכיות אזרח האמריקני ה-ACLU, הטוען בתיק הנוגע לפרטיות בפני בית המשפט.

מדובר בתקדים משפטי בארה"ב. בישראל טרם ניתנה התייחסות מטעם רשות הפרטיות לנושא.

אולי יעניין אותך גם

דעה | בנט, איפה ההוכחות שזה מל״ט איראני שפגע במיכלית? 

סטילס: עמוס בן גרשום / לע"מ

דעה | בנט, איפה ההוכחות שזה מל״ט איראני שפגע במיכלית? 

אם לישראל יש הוכחות לכך, למה בעצם להסתיר? כדי להגן על מקורות? ובכן, גם בדיווח לארה״ב ישראל לא מסגירה מקורות שנדרש להסתיר לצורך הגנה עליהם. אם בנט ולפיד רוצים לבנאם את האירוע, אין כמו הוכחות מוצקות שאלו האיראנים כדי לעשות זאת