מצרים רוצה לרכוש טילים מדרום אפריקה עבור פריגטות

הצבא המצרי וחברת טילים דרום אפריקנית עובדות על עסקה, במסגרתה ימכרו טילי UmeKhonto בהיקף של כ-300 מיליון דולרים

מצרים רוצה לרכוש טילים מדרום אפריקה עבור פריגטות

טילי UmeKhonto. צילום: מתוך ויקיפדיה

הצבא המצרי מבקש להתקדם עם רכישת טיל קרקע-אוויר מסוג UmeKhonto של חברת Denel מדרום אפריקה, עבור פריגטות ה-200 Meko שרכש מגרמניה. על פי עיתון דרום אפריקני בשםMail & Guardian, דנל עובדת על מכירת טילים לחיל הים המצרי בהיקף של כ-294 מיליוני דולרים. מדובר בטילים לטווח של עד 60 ק"מ.

נזכיר כי לפני כמה חודשים התנהלו דיונים בין סעודיה לדנל סביב רכש אמל"ח ושיתופי פעולה. דנל נמצאת במצב כלכלי עגום ולסעודיה יש כסף. האחרונה מחפשת טכנולוגיות עבור התעשייה הביטחונית שלה. בהקשר המצרי, ניתן להעריך כי סעודיה תממן את העסקה בין דנל למצרים.

אתכם בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

על פי הדיווח, מצרים מבקשת לרכוש Umkhonto-R, גרסה מונחית מכ"ם לטיל Umkhonto. העיתון דיווח כי דנל ומצרים דנות באספקת 96 טילים כאלה ועוד 32 יחידות של טיל מאותה משפחה מונחה אינפרא אדום.

מוקדם יותר השנה אישרה ממשלת גרמניה רישיון יצוא לשלוש פריגטות 200 Meko, כמו גם שלוש פריגטות לא מוגדרות אחרות, לחיל הים המצרי. קודם לכן הניחו שמצרים תחמש את הפריגטות שלה עם טילי קרקע-אוויר ממשפחת אסטר.

אולי יעניין אותך גם

בני גנץ, שר הביטחון. צילום: אריאל חרמוני - משרד הביטחון 

פרשנות | משרד הביטחון מסתיר מידע מוועדת החוץ והביטחון בהקשר טיפול בחומרי נפץ

המאבק בין משרד איכות הסביבה למשרד הביטחון מגיע לוועדת החוץ והביטחון שמנסה לקדם מדריך ״נוח״ יותר בשם 4145 במקום מדריך בינלאומי שנקבע כתקן ישראלי בשם IATG