מפקד נבטים היוצא: "ביצענו משימות חובקות עולם ופורצות דרך"

לתפקיד מפקד הבסיס של החיל בנגב נכנס תא"ל עומר טישלר. מפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין: "בבסיס טמונות יכולות הדור ה-5 של מערך הקרב"

טקס חילופי מפקד בסיס נבטים. צילום: דובר צה"ל 

"בבסיס זה בנגב נמצאות יכולות הדור החמישי של מערך הקרב", כך אמר היום (ג') מפקד החיל, אלוף עמיקם נורקין, במהלך טקס חילופי מפקד בסיס נבטים. לתפקיד מונה תא"ל עומר טישלר, שיחליף בתפקידו את תא"ל איל גרינבוים, שכיהן בתפקיד בשלוש השנים האחרונות ויתמנה בקרוב לראש להק מבצעי אוויר במטה חיל-האוויר.

אלוף עמיקם נורקין אמר בטקס: "אנחנו עומדים כאן, בלב הנגב, בתוך בסיס המכיל את היכולות האסטרטגיות של חיל-האוויר, יכולות הדור החמישי של מערך הקרב. עומדים כאן לאחר שבוע בו הבסיס סיים ביקורת כשירות נרחבת בהצלחה יתרה, וזוג קרנפים מטייסת 131 משתתפים בניסוי ״החץ״ המורכב באלסקה. ועל כל אלו פיקד איל, מפקד מרחיק ראות, אמיץ ונבון".

מפקד בסיס חיל-האוויר נבטים היוצא, תא"ל גרינבוים אמר: ״שלוש שנים הבסיס ואנשיו עמדו בכל המשימות אליהן נדרשו. משימות חובקות עולם, פורצות דרך, חדשניות בשיטת פעולתן. משימות שאפשרו לחיל-האוויר להוות זרוע ארוכה ומשמעותית בצבא ההגנה לישראל".

״איל, בחוכמה רבה המבוססת על ניסיון רב", אמר המפקד הנכנס תא"ל טישלר, "הובלת תפיסות ותהליכים פורצי דרך. תחת פיקודך ביצע הבסיס פעילות מבצעית רגישה ומשמעותית מאוד, הובלת בניין כוח רב תחומי תוך הסתכלות חזונית. אך מעל הכל היית המנוע הערכי, הסמן הימני למפקדים ולחיילים".

 

אולי יעניין אותך גם

אריאל חרמוני | משרד הביטחון 

דעה | האם יש כשלים במנגנון הפיקוח על הייצוא של משרד הביטחון?

הגיע הזמן ליצור מנגנון שלא יהסס לאסור על חברה למכור תוכנת מעקב,  מזל"ט או מכ"ם למדינה או לשליט שמשטרו אינו עומד במבחן מינימלי של דמוקרטיה וערכים מערביים מקובלים. דן ארקין מטיל ספק במנגנון הפיקוח על הייצוא של משרד הביטחון