אלביט סיפקה לתאילנד אצווה נוספת של תותחים ומרגמות מדויקות

אלביט ממשיכה לספק לתאילנד תותחי אתמוס ומרגמות מדויקות. באמצע חודש שעבר סופקה אצווה נוספת כאשר סה"כ אלביט צפויה למכור לתאילנד מעל 40 תותחי אתמוס. מתוכם חלק לצבא וחלק לנחתים

אלביט סיפקה לצבא תאילנד אצווה נוספת של תותחי אתמוס ומרגמות מדויקות , כך לפי פרסום של pantip.com. חלקים מהתותחים והתחמושת יוצרו בתאילנד תחת העברת ידע מצד אלביט. מדובר בתותח בקוטר 52 לטווח של 40 ק"מ, כך לפי הפרסום. התותח כולל כינון אוטומטי עם אפשרות לעבור למצב ידני.

במסגרת ההסכם סופקו לצבא 12 תותחים אשר יוכנסו לגדוד התותחנים 721. יחידות אחרות של הצבא יקבלו גם הן תותחים עד להיקף של 36 תותחים. בנוסף, גם חיל הנחתים יקבל שש מערכות בשווי 26 מיליון דולר. כלומר אלביט תמכור לתאילנד סך הכל 42 תותחי אתמוס בכל העסקה.

בנוסף סופקו משאיות עם מרגמה מדויקת 120 ממ. גם במקרה זה ישנה העברת טכנולוגיה למרכז ניהול נשק ההגנה הלאומי והתעשייה הצבאית בתאילנד.  המרגמה מותקנת על TATA 715c 4x4.

 

אולי יעניין אותך גם

מייסדי BreezoMeter רן קורבר ואמיל פישר. צילום: יריב אלדד צלמים

BreezoMeter הישראלית תסייע לוולוו לשפר את איכות האוויר ברכבים

החברה העוסקת באיסוף וחיזוי נתוני איכות אוויר תשתף פעולה עם ענקית הרכב, במסגרתו תספק שכבת הגנה נוספת באמצעות עדכונים בזמן אמת שיתריעו על חשיפת הנוסעים לזיהום אוויר העלול לסכן את בריאותם