האקרים רוסים פרצו לבכירים בכנסייה האורתודוקסית

האקרים רוסים שהציג התובע המיוחד של ארה"ב בחודש שעבר השקיעו שנים בניסיון לגנוב את התכתובת הפרטית של כמה מן הדמויות הנוצריות האורתודוקסיות הבכירות בעולם, כך חשפה סוכנות הידיעות AP. הגילוי ממחיש את המאבק בין קייב ומוסקבה על עתידה הדתי של אוקראינה.

היעדים כללו את עוזריו הבכירים של הפטריארך האקומני, ברתולומיאו הראשון, המתואר לעתים קרובות כראשון בין מנהיגי המזרח הרחוק בעולם האורתודוקסי. הפטריארך של איסטנבול מתלבט אם לקבל הצעה אוקראינית לנתק את הכנסייה של המדינה מהשיוך שלה לרוסיה, פיצול פוטנציאלי המונע על ידי הסכסוך המזויין בין הכוחות הצבאיים האוקראינים לבין הבדלנים הנתמכים על ידי רוסיה במזרח אוקראינה.

עדויות של AP מגיעות מרשימה של 4,700 כתובות דוא"ל שסופקו בשנה שעברה על ידי חברת Secureworks, חברה בת של Dell Technologies. הכנסייה הרוסית האורתודוקסית אמרה כי אין לה מידע על הפריצה ודחתה את הטענה. גורמים רוסים הפנו את AP להכחשות קודמות של הקרמלין שאין לרוסיה קשר לקבוצת Fancy Bear, למרות ראיות גדלות והולכות.

הנושא רגיש במיוחד עבור הפטריארכיה האקומנית. אמר דובר הארגון, ניקוס-ג'ורג'וס פאפאכריסטו: "אני לא רוצה להיות חלק מהסיפור הזה". בכירים אחרים בכנסייה דיברו עם AP על הפריצה בתנאי אלמוניות, באומרם כי אין להם אישור לדבר עם התקשורת.

ברתולומיאו, שהוא בן 78, אינו משתמש בדוא"ל, הסבירו בכנסייה לAP. אבל העוזרים שלו משתמשים, ואת רשימת Secureworks מראה כמה ניסיונות לפצח את חשבונות הGmail שלהם. ביניהם היו כמה בכירים בכנסייה בשם מטרופוליטנים, שהם שווי ערך לארכיבישופים במסורת הקתולית.

נתוני Secureworks מראים ניסיונות פריצה על מטרות דתיות שהתרחשו ב-2015 וב-2016, אך חומר אחר שהושג על ידי AP מצביע על ניסיונות עדכניים לפרוץ את הפטריארכיה האקומנית.

מקור: apnews

אולי יעניין אותך גם

מייסדי ניוריאליטי, משמאל לימין: יוסי קסוס, כסגן נשיא לפיתוח שבבים; המנכ״ל משה תנ״ך; וצביקה שמואלי, סכן נשיא לתפעול. צילום: באדיבות החברה

הסטארט-אפ הישראלי שרוצה להביא לשוק את שרת ה-AI-centric הראשון מסוגו בעולם

חברת ניוריאליטי חוברת ל-Xilinx לפתרון בינה מלאכותית במגוון תחומים וביניהם בריאות, ביטחון הציבור, קמעונות וראייה ממוחשבת. בשבוע שעבר הוצגו הפתרונות בשתי ועידות