החותים בתימן מציגים מטענים מוסווים ברמת גימור גבוהה

תמונות שמפרסם yemeniobserv מתימן חושפות יכולות הנדסיות מתקדמות הנמצאות בידי מהנדסי החותים במדינה. בתמונות רואים מטען נפץ מוסווה כסלע עם מנגנון הפעלה מרחוק. ניתן לראות כי מדובר ברמת גימור גבוהה ביחס לארגון שאינו מחזיק תעשיות ביטחוניות מדינתיות מסודרות.

אחת השאלות העולות מהתמונות היא כיצד החותים מתמודדים עם אספקת אנרגיה למטענים מוסווים שאמורים, לפחות בתיאוריה, להישאר בשטח תקופה ארוכה. מהתמונות עולה כי ככל הנראה בוצע שימוש במספר סוללות אזרחיות.

מטענים מוסווים כאלו המבוססים על מוצרים אזרחיים שארגון כמו החותים יכול להשיג, מדגישים את הקושי למנוע שימוש בטכנולוגיות דו שימושיות למרות משטרי פיקוח כמו ווסנאר. כמו גם, מטענים כאלו מדגישים את העובדה כי הפער ביכולות הנדסיות בין ארגוני טרור לתעשיות ביטחוניות של מדינה מצטמצם. אמנם לא מדובר באותה איכות, אבל אם זה עובד, וזה זול וזמין, זה יכול לעשות צרות גם לצבא סדיר.  

 

אולי יעניין אותך גם

A view of the port area devastated by the massive explosion that took place on 4 August in Beirut, Lebanon. https://news.un.org/en/story/2020/09/1073252

פרשנות | מדיניות טיפול בנפיצים: המאבק בין המשרד להגנת הסביבה למשרד הביטחון עולה מדרגה

המשרד להגנת הסביבה הגיש התייחסות רשמית לטיוטת מסמך מדיניות מרחקי הפרדה למקורות סיכון נפיצים נייחים. ההתייחסות מכניסה אותו לעימות חזיתי עם משרד הביטחון וככל הנראה, גם מול התאחדות התעשיינים