דיווח: חיילות האוויר של ישראל, מצרים ויוון יערכו תרגיל משותף

על התרגיל המתגבש הודיע שר ההגנה היווני, פאנוס קמנוס, במסגרת חגיגות העצמאות ה-57 לקפריסין

צילום: סליה גריון - אתר חיל האוויר

יוון מתכוונת להשתתף בתרגילי חיל האוויר משותפים עם מצרים וישראל, כך הודיע שר ההגנה היווני, פאנוס קמנוס. דיווח הופיע באתר middleeastmonitor.com.

קמנוס הוסיף כי גם כמה מדינות אירופאיות ישתתפו בתרגילים הצבאיים, וציין כי התרגולים הוסכמו כחלק מהמאמצים לחזק את היציבות באזור המזרח התיכון.

דברי שר הביטחון באו לאחר מצעד צבאי שנערך בבירת קפריסין של ניקוסיה לציון יום השנה ה -57 לעצמאות האי המחולק. מאז אמצע שנות השבעים, קפריסין מחולקת פוליטית לשתי קבוצות אתניות עיקריות, היוונים והטורקים.

המצעד כלל מטוסים מסוג F-16 של חיל האוויר היווני, הופעה ראשונה של מטוסי קרב יווניים באירוע ב -16 השנים האחרונות. הנשיא הקפריסאי היווני, ניקוס אנסטאסיידס, אמר כי "לא יהיה ויתור על המאמצים לאחד את קפריסין", על אף קריסת שיחות השלום ביולי האחרון.

התרגילים המשותפים הגיעו בעקבות חימום היחסים בין מצרים לישראל, בין היתר, בשל התפקיד שמילאה מצרים בהשפעה על תנועת חמאס בעזה, בעניינים השונים שלה עם ישראל.

 

אולי יעניין אותך גם

כנס סייברטק גלובל בדובאי. צילום: סייברטק

סייברטק גלובל דובאי: מפגש בינ״ל של ענקי מודיעין, סייבר וטכנולוגיה

אירוע הסייבר העולמי התקיים זו השנה השמינית, אך לראשונה מחוץ לגבולות ישראל, וכלל הרצאות מרתקות, תצוגת פתרונות סייבר מגוונת, מפגשים עסקיים בין חברות ואישים מעשרות מדינות – וגם מחמאות מיורש העצר