ארבעה מסוקי משטרה החדשים החלו בפעילות מבצעית

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך: ״היחידה האווירית של משטרת ישראל מהווה שובר שוויון בביצוע משימותיה המגוונות של משטרת ישראל, בין היתר, בלחימה בפשיעה ובטרור, בתחום הסדר הציבורי, במאבק המתמשך בתאונות הדרכים"

ארבעה מסוקי משטרה החדשים החלו בפעילות מבצעית

צילום: משטרת ישראל

אגף המבצעים של משטרת ישראל, ערך אתמול (שני) במנחת המערך האווירי במרכז הארץ, טקס לרגל קבלת ארבעת המסוקים החדישים מדגם H-125 ושילובם בפעילות המבצעית של המערך האווירי, באופן המעצים את יכולות המשטרה במרחב האווירי, לשמירה על בטחון הציבור. 

הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים ומפכ"ל המשטרה, בהשתתפות חברי סגל הפיקוד הארצי, פיקוד אגף המבצעים ומוזמנים נכבדים נוספים, בהם: נשיא חברת אלביט ומנכ"ל חברת Airbus שברכו על השלמת ההליך המואץ, במסגרתו נקלטו מבצעית ארבעה מסוקים חדישים מתוך שישה מסוקים בסך הכל, כאשר שני מסוקים נוספים, דו מנועיים, יצטרפו לצי המסוקים המשטרתי בהמשך.

ערך מוסף משמעותי נוסף של המסוקים החדשים הוא בתחום הכבאות וההצלה. המסוקים יאפשרו הרחבת היכולות הקיימות בכל הנוגע לכושר הנשיאה ויכולות התדלוק. יכולות אלו יאפשרו מתן מענה מיטבי בכל הנוגע להטסת כוחות חילוץ והצלה ועתודה לכיבוי שריפות.

בתוך כך, בסמוך למנחת המשטרתי בו נערך הטקס, ביצעו צמד מסוקים, האחד חדש והשני ישן, מטס מיוחד בסיומו נחת המסוק החדש ביחידה בפני באי הטקס ואילו המסוק הישן נפרד לשלום והמשיך בדרכו לנחיתה אחרונה מחוץ ליחידה.  עוד נחנכה במעמד החגיגי גם סככת המסוקים החדשה שנבנתה על פי תקנים בינלאומיים בתחום התעופה ובהתאמה לצרכים המבצעיים של המערך האווירי, בדגש על קבלת כל המסוקים החדשים. 

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך: ״היחידה האווירית של משטרת ישראל מהווה שובר שוויון בביצוע משימותיה המגוונות של משטרת ישראל, בין היתר, בלחימה בפשיעה ובטרור, בתחום הסדר הציבורי, במאבק המתמשך בתאונות הדרכים, בכיבוי שריפות מהאוויר ובתחום השירות לציבור.

"בטקס חגיגי זה, אנו מציינים את קליטת המסוקים החד מנועיים ביחידה האווירית של משטרת ישראל. המסוקים החדשים מתקדמים מבחינת יכולת מבצעית, כושר נשיאה, חוזק, מהירות והתמודדות עם מזג אוויר, והם נפוצים ביחידות משטרה מתקדמות בעולם כולו, בעיקר בשל התאמתם הגבוהה למשימות משטרה. בחודשים האחרונים נקלטו המסוקים החדשים במערך האווירי של משטרת ישראל בתהליך סדור עם כלל השותפים".

"אין לי כל ספק, כי מסוקים חדשים אלו, ביחד עם מחויבותם האדירה של אנשי היחידה האווירית, ישדרגו את יכולותיה של משטרת ישראל בעמידה איתנה מול האתגרים השונים הנקראים לפתחנו מדי יום".

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר: ״אני שמח לחנוך את מסוקי הכחל החדשים של משטרת ישראל. האתגרים והדרכים למימוש אחריות משטרת ישראל מצריכים פתרונות מתקדמים והמסוקים הם חלק מהם. עכשיו, יש למשטרת ישראל חיל אוויר פנימי שאוכף את החוקים במדינת ישראל. המשימה שלנו היא לשדרג את היכולות של גופי ביטחון הפנים והיחידה האווירית של המשטרה מעמידה במקום אחר לחלוטין את יכולותיה של המשטרה ואת השיפור ביכולות מערך הכיבוי האווירי״.

הרקע והצורך המבצעי

המכרז של רכש המסוקים, לצד אפיונם המבצעי, הדיגום המשטרתי, ההכשרה וכו', נערכו בהליך מואץ בן חמש שנים, שהחל בספטמבר שנת 2012, עת הוחלט על ידי המשרד לביטחון פנים לשדרג את מסוקי משטרת ישראל בשל מגבלות מבצעיות מחד והצורך במסוקים למשימות כיבוי מאידך, במגוון משימות למשך 20 השנים הבאות.

משטרת ישראל החליטה על שילוב מסוקים דו-מנועיים בצי המסוקים העתידי של משטרת ישראל, נוכח האתגרים עמם מתמודדת המשטרה והצורך המבצעי הגובר בהטסת כוחות,  ציוד וביצוע משימות מיוחדות ובהתאם - הותקנו במסוקים התקנות ייעודיות של מערכות תצפית, שליטה ובקרה, ניהול משימה, קשר ושידור תמונה, אשר אופיינו בהתאם לצורך המבצעי של משטרת ישראל.

כיום התקבלו ארבעה מסוקים מסוג H-125 (חד מנועי) ובהמשך יובאו ארצה שני מסוקים מסוג H-145 (דו מנועי), כאשר כל השישה נחשבים מסוקים מתקדמים מבחינת יכולת מבצעית (כושר נשיאה, חוזק, מהירות והתמודדות עם מזג אוויר) ונפוצים ביחידות משטרה מתקדמות בעולם כולו.

מקור: police.gov.il

 

אולי יעניין אותך גם