תאילנד משדרגת מטוסי F-5 עם מערכות ישראליות

המדינה האסיאתית משדרגת את המטוסים בהיקף של כ-170 מיליון דולרים.. בין המערכות הישראליות: קיטי דיוק, פצצות, טילים ומערכות ל"א

 

מטוס F-5. צילום (ארכיון): AP

תאילנד עוסקת בתקופה האחרונה בשדרוג מטוסי F-5 לגרסת F-5TH, השדרוג שמבצעת המדינה כולל מעורבות של חברות ישראליות. המטוסים החדשים יכללו קיטי דיוק, פצצות מסוג לזרוס של אלביט מערכות וכן מגוון מערכות של חברת רפאל. בין המערכות של רפאל: טילי אוויר-אוויר מסוג I-Derby או פיתון, פוד מודיעין מסוג Litening III ומערכת ל"א מסוג Sky Shield. כך לפי פרסום של Defense-studies .

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

המטוסים יכללו גם מערכות קשר שפותחו בתאילנד תחת השם Link-T, מכ"ם איטלקי וטילי IRIS-T גרמניים. סה"כ מדובר בשדרוג 14 מטוסים, והוא אמור לשמר את המטוסים פעילים עד שנת 2032.  היקף הפרויקט מוערך בכ-170 מיליוני דולרים.

במעמד חשיפת המטוסים המשודרגים, חשפה תאילנד גם מל"טים חדשים בייצור עצמי תחת השם RTAF U1. כ-17 מהם סופקו לחיל האוויר של המדינה, כאשר כ-90 אחוזים מהייצור הכולל של הכלי הבלתי מאויש הוא בייצור עצמי. על פי הפרסום, מדובר במל"טים לטווח פעולה של כ-100 ק"מ.

אולי יעניין אותך גם

נגמ"ש העתיד איתן. צילום: משרד הביטחון

הערכה: חטיבת כפיר תצויד בנגמ"שי איתן

צה"ל הודיע כי כפיר תהפוך לחטיבת חי"ר עתירת אש ותתמקצע בלחימה על בסיס ניוד גלגלי. ההודעה של הרמטכ"ל כוכבי, לצד רכישת מערכות "חץ דורבן" מאלביט, מצביעות על כך שהחטיבה המשודרגת תסתייע בנגמ"ש העתיד של צה"ל