גמביט: תאילנד רוצה תותחי 155 מ"מ מארה"ב ללא מכרז

ארה"ב ממשיכה במאמצי החסימה של תעשיות ביטחון מתחרות, כולל הישראליות, באמצעות שימוש בכלי הFMS. לאחרונה דיווח האתר asiapacificdefensejournal כי תאילנד תרכוש תותחי 155 מ"מ ישירות מארה"ב ללא מכרז. 

צבא תאילנד פרסם דרישה עבור תותח highter חדש קל משקל כדי לשפר את כוח האש למטרת פריסה מהירה. הדרישה היא להקטין את משקל התותח לפחות מ -8,000 ק"ג, כך שיהיה ניתן להזיז אותו על ידי מטוסים ללא צורך בפירוק. התותח צריך להיות מסוגל לירות פגזים לטווח של עד 30 ק"מ. הקנה יכול להיות מורם עד 45 מעלות ופחות מ 0 מעלות, ויש לו קצב אש של שלושה סיבובים לדקה. 

לפי האתר, הצבא התאילנדי בוחן את התותח של BAE מסוג M777 אשר נמצא כעת בשירות זרועות צבא ארה"ב. כמו גם במדינות אחרות, כולל אוסטרליה, קנדה, הודו וערב הסעודית. תאילנד נחשפה ל-M777 במהלך תרגילי קוברה זהב עם ארה"ב, שם היא פרסה במהירות תותחים אלו על ידי מסוקים. לתאילנד יש צי גדול של מסוקים כולל CH-47 Chinook וMi-17שיכול לשאת תותחים כאלו לאזור הלחימה.

אולי יעניין אותך גם

מתוך כריכת הספר "לבנון: המלחמה האבודה"

להסתכל על מלחמת לבנון הראשונה דרך הלוחמים בשטח

ספרו של חיים הר-זהב, "לבנון: המלחמה האבודה", מסתכל על ארבע שנותיה האחרונות של מלחמת לבנון הראשונה דרך זווית הראייה של החיילים הפשוטים ששירתו בה. אחד מיתרונותיו של הספר הוא העבודה היסודית שעשה המחבר, ששאף לתאר את הדברים בצורה המדויקת ביותר האפשרית. ביקורת ספרים