ארגון מחדש בצבא הודו: "קבוצות קרב משולבות" יוצבו לאורך גבולותיה

במסגרת הרפורמה, שתצא לפועל עד סוף השנה, הכוחות יכללו חי"ר, שריון, תותחנים והנדסה. "הרפורמה תאפשר לתת מהלומה קטלנית לאויבינו", הסבירו במטכ"ל ההודי

 

חיילי צבא הודו. צילום (ארכיון): AP

רפורמה רחבת היקף בצבא הודו: עד סוף השנה אמור להסתיים ולצאת לפועל הארגון מחדש הגדול ביותר בתולדות הצבא ההודי, שסיסמתו "השגת הניצחון הגדול ביותר, במחיר הנמוך ביותר ובזמן הקצר ביותר".

עד סוף השנה תוקם "קבוצת הקרב המשולבת" החדשה הראשונה של הצבא, ובעתיד יוצבו בין 11 ל-13 קבוצות קרב כאלה לאורך הגבולות המערביים והצפוניים של המדינה הענקית. מפקד על הארגון מחדש, רמטכ"ל צבא הודו, גנרל ביפין רוואט הסביר ל"הינדוסטן טיימס" כי כל "קבוצת קרב משולבת" תהיה בגודל של אוגדה, ויהיו בה אלמנטים של כוח אווירי, שריון, ארטילריה, יחידות הנדסה ממוכנות ויחידות חימוש. בכל "קבוצת קרב" יהיו כ-20 אלף לוחמים שיפרסו ב"נקודות חמות", והן יוכשרו לפעול בהתראות קצרות ביותר להתמודדות עם אויב ועם כוח עוין.

בכך, משנה צבא הודו את מבנהו ואת צורת היערכותו, לראשונה בקנה מידה רחב מאז מלחמת העולם השנייה, שאחריה נבנה הצבא ההודי על בסיס ארבע "קורפוסי תקיפה", מבנה שנחשב היום למיושן. המבנה החדש של "קבוצות קרב משולבות" אמור לפתח יכולות של הנחת "מהלומות קטלניות" על האויב.

 

אולי יעניין אותך גם

עמית הרטמן - צילום: אוריה רביבו

חמשת שלבי ניהול אירוע סייבר

לאירוע סייבר חמישה שלבים פסיכולוגיים-ניהוליים אשר צריכים להיות מובלים על ידי הדרג הניהולי ולא להישאר בתחום טיפולו הבלעדי של מנהל אבטחת המידע