יישומי שיחות וידאו משמשים להטרדת קטינים ברשת

ביחידה 105 הפועלת תחת להב 433 במשטרת ישראל זיהו בתקופה האחרונה ניסיונות פגיעה וירטואליים מגולשים העושים שימוש באפליקציות המאפשרות וידאו צ'אט אנונימי ורנדומלי דוגמת:  OME TV, chat random, omegle.

אפליקציות אלה מאפשרות לנהל שיחת וידאו (וידאו צ'אט) בארץ ובעולם. הכניסה לאפליקציות מתבצעת לעיתים ללא צורך בזיהוי, קישור לכתובת מייל, טלפון או כל פרט מזהה אחר. בעת הליך הכניסה לאפליקציות קיימות אזהרות הנוגעות להתנהגות פוגענית, אך הדרישה היחידה מהמשתמש היא להראות את פניו אחרת ייחסם ומרגע הכניסה נפתחים המצלמה והמיקרופון של הטלפון הנייד.

לאחרונה התקבלו במוקד 105 מספר אירועים מהם עלה כי המשתמשים עושים שימוש לרעה באפליקציות, קטינים שהתמשו באפליקציות נחשפו לתכנים מיניים קשים ובחלקם נתבקשו לבצע פעולות אינטימיות על ידי משתמשים אחרים. "מבדיקתנו עולה כי קיימים משתמשים אשר מנצלים לרעה את האנונימיות והיעדר הפיקוח בעת השימוש באפליקציות לפעילות פלילית על מנת לפגוע בקטינים", כותבים בפרסום של המשטרה. 

אולי יעניין אותך גם

מסר ביקורתי? תא"ל הדי זילברמן. צילום: דובר צה"ל

עקץ את שר החוץ? דו"צ: מקפידים על סודיות דיוני הקבינט

שר החוץ ישראל כ"ץ תקף בטוויטר את הביקורת על פרסום סיכול מתקפת הרחפנים של כוח קודס בסוריה. "הרמטכ"ל הבהיר אתמול כי הוא יזם את הפרסום", צייץ כ"ץ. דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן, הגיב במה שמשתמע כמו מסר ביקורתי נגד השר