דיווח בסוריה: "ישראל תקפה באזור קוניטרה"

כלי תקשורת במדינה דיווחו כי ישראל שיגרה טיל לעבר הגולן הסורי, זאת לאחר שבמקום זוהתה פעילות של חיזבאללה

גבול ישראל סוריה באזור קוניטרה. צילום: AP

בסוריה דווח כי ישראל תקפה היום (ד') באזור קוניטרה שבגולן. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות הסורית "סאנא" התקיפה בוצעה באמצעות טיל ולא היו נפגעים באירוע. עוד דווח כי התקיפה בוצעה לאחר שזוהתה באזור פעילות של ארגון הטרור חיזבאללה.

מוקדם יותר השבוע דווח כי חיל האוויר הישראלי תקף לאחרונה מחנה צבאי בצפון מערב עיראק. על פי הפרסום, שהסתמך על גורמים דיפלומטיים במערב, התקיפה בוצעה באמצעות מטוס F-35 של חיל האוויר.

על פי דיווחים שפורסמו לאחרונה בתקשורת הערבית, היעד לתקיפה בסיס של קבוצה המזוהה עם איראן, וכי מדובר ככל הנראה בהפצצה של טילים בליסטיים איראניים. עוד דווח לאחרונה כי בתקיפה נפגעו ונהרגו גורמים בחיזבאללה ובמשמרות המהפכה.

בשבוע שעבר דווח כי מטוסים ישראליים תקפו אזור אסטרטגי בדרום סוריה, במקום שבו לדעת מקורות מודיעין מערביים נמצאות מיליציות הנתמכות על ידי איראן. רשת הטלוויזיה אל אחבריה מסרה כי התקיפה הישראלית התמקדה באזור תל חארה במחוז דרעה. סוכנות רויטרס פרסמה כי אזור זה שימש בעבר את הכוחות הרוסים בסוריה ומאוחר יותר השתלטו עליו מיליציות פרו-איראניות.

 

אולי יעניין אותך גם

פוטין. ממזער את הגילויים של סבא"א. צילום: AP

פוטין נגד נתניהו: אין צורך בסקנדל סביב הגילויים של סבא"א

על פי דיווח ברוסיה, בקרמלין מנסים להמעיט מערך ההצהרה של הסוכנות לאנרגיה אטומית לגבי "מחסן השטיחים, אותו חשף נתניהו. "אין צורך לייצר שערורייה", אמר בכיר במשרד החוץ הרוסי