פייסבוק נקנסה בחמישה מליארדי דולרים בגלל פרשת קיימברידג' אנליטיקה

ענקית המדיה החברתית פייסבוק תוציא בקרוב 5 מיליארד דולר על קנסות בשל מספר רב של תקלות. ועדת הסחר הפדרלית (FTC) שחקרה את פייסבוק במשך זמן מה, הטילה את הקנס הגבוה. לפי וול סטריט ג'ורנל, אשר דיווח על התפתחות זו ביום שישי האחרון, הקנס של 5 מיליארד דולר אושר על ידי FTC לאחר הצבעה במפלגה הרפובליקנית שהעדיפה ברירת קנס. זהו הקנס הגדול ביותר שהוטל על חברת טכנולוגיה. 

הקנס נובע בשל הפרת הסכם הפרטיות עם פייסבוק שנעשה על ידי הFTC בשנת 2011. הסכם זה נפתח מחדש על ידי ה- FTC לאחר שערוריית Cambridge Analytica. לאחר שה- FTC מצאה שפייסבוק הפרה אותו, היא הטילה קנס. עם זאת, ההסדר עדיין לא אושר על ידי משרד המשפטים. בדו"ח הרבעוני, פייסבוק העריכה מוקדם יותר כי היא תשלם 3 מיליארד דולר כקנסות עבור החקירה של הFTC.

פייסבוק מגלגלת יותר מ -50 מיליארד דולר בהכנסות שנתיות, ומבקרים רבים מאמינים כי הקנס לא ישפיע מהותית על החברה. "הקנס הזה הוא חלק קטן מההכנסות השנתיות של פייסבוק. זה לא יגרום לה לחשוב פעמיים על האחריות שלה להגן על נתוני המשתמש", אמר נציג הקונגרס David Cicilline. 

מקור: cyware.com

אולי יעניין אותך גם

ראש ממשלת פקיסטן, אימראן חאן, ושר החוץ האמריקני, מייק פומפיאו. צילום ארכיון: AP

בשם הגרעין: נחשפה רשת הברחות פקיסטנית בארה"ב

חמישה גברים הואשמו בארה"ב בהברחת סחורות אמריקניות לטובת תוכנית הגרעין הפקיסטנית. נגד הנאשמים הוגשו צווי מעצר, אך הם עדיין לא נתפסו