חשש בריטי מפעולת נקם איראנית במכליות בריטיות

הצי הבריטי החל ללוות מכליות בריטיות הנעות במימי מצר הורמוז או במפרץ הפרסי מחשש לפעולת נקם איראנית בעקבות מעצרה השנוי במחלוקת של המיכלית Grace 1

bigstockphoto

פרסום של lloydslist חושף כי לפחות מיכלית אחת בריטית קיבלה לווי חמוש מכלי שיט צבאי בריטי במצר הורמוז. מיכלית בשם Pacific Voyager לוותה לפחות על ידי שני כלי שיט צבאיים בחלק ממסעה דרך מיצרי הורמוז לאחר הפלגה מ ראס טנורה, בערב הסעודית ב -7 ביולי. המיכלית הובילה כשני מליוני חביות נפט על סמך נתוני מעקב אחר כלי שיט.

עוד מיכלית בשם BRITISH HERITAGE כשלה להעמיס 140 אלף טון בבצרה, עיראק, כפי שתוכננה ב -4 ביולי - היום שבו נתפסה מיכלית עם מטען איראני בשם Grace 1 בגיברלטר על ידי הבריטים. במקום זאת, פנתה המיכלית למים הסעודיים, שם היא נשארה במשך 48 שעות. העסקה להעביר נפט מבצרה לצפון אירופה בוטלה. החשש הוא מפני פעולת נקמה איראנית במיכליות בריטיות. 

20 כלי שיט בריטים הפליגו דרך מיצרי הורמוז למפרץ הפרסי מאז ה -2 ביולי, על פי נתוני המודיעין של לויד. לשכת הספנות בבריטניה אמרה כי היא פועלת עם ממשלת בריטניה ועם המחלקות הרלוונטיות לאור האיומים של איראן.

אולי יעניין אותך גם

הרמטכ"ל כוכבי וראש הממשלה נתניהו. המבצע היה מוצלח, הפאן המדיני פחות. צילום: AP

לחם ושעשועים: עוד סבב בעזה עבר

אין ספק כי הפאן המבצעי של סבב הלחימה האחרון היה מוצלח. מדינית, לא השתנה כלום. ישראל החלישה זמנית את הג'יהאד האסלאמי וחיזקה את חמאס. לא ברור כיצד התוצאה של הסבב יכולה לעזור להסדרה ושקט ארוכי טווח. דעה