רוסיה סירבה לבקשת איראן לספק לה מערכות הגנ"א מתקדמות מסוג S-400

צילום: AP

רוסיה סירבה למכור לאיראן מערכות הגנ"א מתקדמות מדגם S-400 בנימוק ש"צעד כזה יסלים את המתיחות באזור ויהווה אתגר ישיר נגד סעודיה וישראל, דבר שרוסיה איננה מעוניינת בו".

סוכנות בלומברג דיווחה בסוף השבוע כי הנשיא פוטין דחה בקשה איראנית לרכוש מערכת S-400 והביע דאגה מהחרפת המתיחות באזור המפרץ הפרסי. שני אישים רוסיים רמי מעלה מסרו את הידיעה לבלומברג תוך שמירה על אלמוניותם.

העיתון הטורקי 'הורייט' דיווח באותו הקשר כי תהליך העברת מערכות S-400 מרוסיה לטורקיה מתנהל כסדרו כמתוכנן, והעיד על כך דובר הנשיאות במוסקווה דמיטרי פסקוב. לדבריו, אם רוסיה תספק לטהרן מערכות S-400 זה ייהווה אתגר ישיר נגד סעודיה וישראל "ורוסיה איננה מעוניינת בכך".

הדיווח בבלומברג מרחיב כי הסירוב הרוסי לספק לאיראן מערכות S-400 בא בימים מתוחים בין איראן לבין ארה"ב, אחרי שוושינגטון הטילה סנקציות נוספות על איראן והעבירה לאזור המפרץ הפרסי נושאת מטוסים, אניות קרב ומפציצים. לאיראן יש כיום מערכות הגנ"א מהדגם הישן יותר S-300.

אולי יעניין אותך גם

בכתבה: תמונות בלעדיות מתוך פעילות טייסת ביום אויב בתרגיל Blue Flag. צילומים: דובר צה"ל 

שיעור בהתמודדות עם האויב

הטייסים של טייסת 115 מגיעים עם ניסיון רב והמטרה שלה היא הרבה יותר מביום אויב. "תפקידנו לא לטוס כמו טייס סורי, אלא להכין את טייסינו להתמודד עם כל אויב", מספרים קצינים ביחידה. מבט מבפנים על "הטייסת האדומה"