מטס ראווה משותף של מטוסי קרב של איחוד האמירויות ושל ארה"ב

צילום: חיל האוויר האמריקאי

מטוסי קרב של איחוד האמירויות (UAE) וארה"ב ביצעו מטס ראווה משותף בשמי פיקוד מרכז של צבא ארה"ב (CENTCOM) במטרה להפגין יחסים הדוקים בין שני חילות האוויר ויכולת לפעול תוך שיתוף פעולה מבצעי.

במטס נטלו חלק מטוסי מיראז' 2000 של איחוד האמירויות ומטוסי חמקן F-35 אמריקניים. איחוד האמירויות מבקשת לרכוש מטוסי F-35 תוצרת לוקהיד מרטין.

האתר  DEFENSE NEWSמדווח כי איחוד האמירויות הגישה בקשה רשמית לרכוש את מטוס התדלוק המתקדם KC-46A תוצרת בואינג. בוועידה בנושאי ביטחון אזורי שהתקיימה בסינגפור אישר סגן נשיא בואינג ג'ק שוקי כי אמנם איחוד האמירויות הגישה בקשה לרכוש את המתדלק, ובכך היא מצטרפת לכמה לקוחות-בכוח המגלות עניין במטוס התדלוק, ביניהן ישראל, אינדונזיה, קטאר וארגון נאט"ו.

ההזמנה של איחוד האמירויות הפתיעה, מכיוון שחיל האוויר של מדינה זו כבר מפעיל שלושה מטוסי תובלה רב-תכליתיים מסוג איירבוס A-330 שיכולים לשמש גם מטוסי תדלוק אווירי. בחיל האוויר של איחוד האמירויות יש 150 מטוסי F-16 FALCON ומטוסי מיראז' 2000 צרפתיים.

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה: Bigstock

החשיפה על 504: איתות או האדרה?

ידיעות אחרונות מפרסם בסוף השבוע כתבה נרחבת על הפעלת סוכן בכיר במדינה ערבית, על ידי היחידה הסודית של אמ"ן. אחת השאלות שעולות היא מה האינטרס שעומד מאחורי אישור פרסום הכתבה. וגם: האם נחשפה שיטת עבודה של 504?