מלך ירדן הדיח את ראש המודיעין ובעלי תפקידים בכירים. "קשר לפגוע ביציבות הממלכה"

הלך עבדאללה (צילום: AP)

עבדאללה, מלך ירדן, הדיח כמה בעלי תפקידים בכירים, ביניהם ראש המודיעין גנרל עדנן אל-ג'ונדי, בעקבות ידיעות בדבר קשר "לפגוע ביציבות הממלכה".

העיתון הכוויתי אל קבאס מסר כי כמה אישים בכירים בירדן קשרו קשר ליזום הפגנות המוניות מול ארמון המלוכה ברבת עמון כדי להביע אי אמון ציבורי בראש ממשלחת ירדן עומר רזאז ולהפר את היציבות בממלכה.

המלך הדיח את ראש המודיעין, אחד התפקידים החשובים ביותר בירדן, והחליפו בגנרל מוחמד חוסני, שמילא תפקידים בכירים במודיעין הירדני.

האתר ספוטניק ניוז מדווח מרבת עמון כי המלך מסר בהודעתו שהיו תלונות על התנהלות קלוקלת של בעניינים במודיעין "וכמה  בעלי תפקידים ניצלו את מעמדם ואת עמדותיהם לקידום אינטרסים פרטיים על חשבון האחרים".

בנוסף, הודחו גם הממונה על ביצוע המדיניות, הממונה על האינפורמציה ובוצעו שינויים בצמרת הצבא והמשטרה. בין היתר מונו כמה מפקדי מחוזות חדשים בממלכה. 

אולי יעניין אותך גם

Nazanin Tabatabaee/WANA (West Asia News Agency) via REUTERS

וושינגטון פוסט: ישראל מאחורי מתקפת הסייבר על נמל באיראן 

כפי שדווח בשיח של עמיר רפפורט ואריק ברבינג בשבוע שעבר - זו זירת המלחמה החדשה בין ישראל לאיראן בסייבר. אייל פינקו היה הראשון לדווח על פרטי המתקפה נגד הנמל האיראני. כל החדשות והפרשנויות בעקבות מלחמת הסייבר ישראל - איראן