רפאל ותעשייה אווירית בניסויים משותפים סביב מערכת 'קרן ברזל'

קרדיט: רפאל

רפאל שמפתחת את מערכת היירוט בלייזר "קרן ברזל" החלה בניסויים עם מכ"ם של תעשייה אווירית, כך נודע לישראל דיפנס. ברפאל ותעשייה אווירית מסרבים להתייחס לנושא.

פרסום קודם של כלכליסט (אמיתי גזית) מחודש נובמבר אשתקד חשף את השימוש במכ"ם לוכד שחקים בניסוי בתותח לייזר של תעשייה אווירית. כעת, נראה כי מדובר במכ"ם לוכד שחקים עם מערכת קרן ברזל של רפאל.

נזכיר כי מכ"ם לוכד שחקים הוא אותו מכ"ם של מערכת ברק-8 המותקנת, בין היתר, על כלי שיט של חיל הים הישראלי. המשמעות היא כי הצלחה מבצעית של מערכת כזו יכולה להביא להתקנת מערכת לייזר על ספינות הסער 4.5 - 6 של חיל הים. כמו גם, להתקנה של המערכת על כלי שיט של הודו, עליהם מותקנת גם כן מערכת הברק-8.

למרות ההקשר המוצג לעיל, המערכת שהציגה רפאל עד כמה היא במתאר (פורם פקטור) גדול , יבשתי, וכזה שאינו מותאם לכלי שיט. עוד נודע לישראל דיפנס כי המימון למערכת הלייזר שמפתחת רפאל לא מגיע מתקציב הביטחון הישראלי, וכי מדובר בשיתוף פעולה עם מדינה צד ג'.

אולי יעניין אותך גם

מתוך הפוסט של סא"ל אביחי אדרעי

"#לא_שווה_את_זה": קמפיין הרשת של צה"ל נגד גא"פ

דובר צה"ל יצא בקמפיין בפייסבוק שמיועד לציבור ברצועת עזה. "מנהיגי הגא"פ מחרבים את העתיד של הילדים שלכם", כתב דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי. הפוסטים בקמפיין זכו לאלפי תגובות