"מטוסי F-15 של חיל האוויר ישתתפו בתרגיל COBRA WARRIOR בבריטניה בסוף השנה"

צילום: דו"צ

על פי דובר חיל האוויר המלכותי הבריטי, מטוסי F-15 של חיל האוויר הישראלי ישתתפו בתרגיל COBRA WARRIOR של חיל האוויר המלכותי הבריטי, שיתקיימו באנגליה בחודש ספטמבר השנה. ישתתפו גם מטוסי קרב מגרמניה ומאיטליה.

דובר חיל האוויר המלכותי מסר ל-UK DEFENSE JOURNAL כי חיל האוויר הישראלי ישתתף בתרגיל, שהוא אירוע הסיום של סדנה בנושא נשק של חיל האוויר המלכותי. התרגיל יתקיים בבסיס וודינגטון, ולא ברור עדיין כמה מטוסים וציוותי אוויר תשלח ישראל. תרגילי COBRA WARRIOR כוללים בדרך כלל דימויים של תרחישי קרב מורכבים ומסובכים. עוד נמסר כי חיל האוויר הבריטי ישתתף בתרגיל BLUE FLAG שיתקיים בישראל. בשנה שעברה השתתפו טייסים ישראליים, ללא מטוסים, בסמינר משותף לטייסי מטוסי 'טייפון' בריטיים בבסיס בסקוטלנד.

עוד נמסר כי בשנה שעברה עגנו המשחתת הבריטית HMS DUNCAN ופריגטה של הצי הספרדי בנמל חיפה. התקיימו שיחות בין קציני נאט"ו לעמיתיהם הישראליים, ונערך תרגיל משותף לנאט"ו ולזרוע הים של צה"ל.

 

אולי יעניין אותך גם

המכ"ם של אלתא. צילום: מתוך אתר תעשייה אווירית

מכ"ם מתקדם חדש תוצרת אלתא בספינות סער 5

המכ"ם נועד למשימות של גילוי ומעקב אחר איומים והנחיית מערכות נשק שונות. על פי פרסום זר, באחת הספינות של חיל הים המערכת כבר מותקנת, וכי היא תותקן בעוד כלי שיט אחד לפחות