פומפאו לירדן: קיבלתם 6 מיליארדי דולרים? תסתדרו

לאחר החלטת טראמפ לסגת מסוריה, בולטון ופומפאו נשלחו למזרח התיכון לתיאום עמדות של כל המדינות המושפעות מהמהלך. פומפאו שהגיע לביקור בירדן אמר לשר החוץ הירדני שיש הסכם על סך ששה מיליארדי דולרים עד 2022 - שיסתדר. הבית הלבן קונה את דרכו החוצה מהבוץ הסורי

פומפאו נחת בירדן לתאם את נסיגת הכוחות מסוריה. נראה כי לאחר החלטת טראמפ, בולטון ופומפאו נשלחו למזרח התיכון לתיאום עמדות של כל המדינות המושפעות מהמהלך. בעוד טראמפ טען שישראל תסתדר עם 4.5 מיליארד בשנה, פומפאו טען שירדן תסתדר עם קצת פחות - 1.275 מיליארד בשנה.

בין ארה"ב לירדן נסגר הסכם סיוע לחמש שנים (2018 - 2022) על סך 6.375 מיליארדי דולרים. ההסכם נסגר בפברואר 2018 וארה"ב כבר שילמה על מתקן אימונים ליחידות נגד טרור בירדן כחלק ממנו.

"לגבי הנסיגה [של ארה"ב], אני רק צריך לומר כי ארצות הברית וירדן היו תמיד בעלות ברית חזקה. תמיד תיאמנו ואנו סומכים שנמשיך לתאם, והביטחון שלנו הוא משהו שתמיד נלקח בחשבון על ידי בעלי בריתנו בוושינגטון, ואנו סומכים על כך שנמשיך - נמשיך בסוג זה של יחסים", אמר שר החוץ הירדני איימן צפאדי.

אולי יעניין אותך גם

מימין לשמאל): ראש חטיבת כלי טיס במנה"ר, גיל בורשטיין, מנכ"ל "לוקהיד מרטין ישראל" יהושע שיקי שני, סגן ראש מנה"ר לראש אוויר וים, זאב לנדאו ואל"מ ש', רמ"ח תכניות מטוסים בחיל האוויר (צילום: אריאל חרמוני, משהב"ט)

משהב"ט חתם על הסכם עם לוקהיד מרטין להפעלת מרכז האימונים המתקדם של מטוסי ה-F-35 "אדיר"

במסגרת הסכם האחזקה תפעיל יצרנית המטוס האמריקנית את מרכז האימון המתקדם בבסיס חיל האוויר בנבטים בעשור הקרוב. כחלק מההסכם, המוערך ביותר מ-150 מיליון ₪, תגייס החברה כ-25 עובדים חדשים מאזור הדרום