טהרן מארחת כנס מומחים ותערוכת הישגים בתחומי ביטחון והגנת סייבר

טהרן (צילום: Bigstock)

קהיליית הסייבר האיראנית ומומחים מחו"ל מקיימים השבוע שלושה ימים של דיונים והרצאות בנושאי ביטחון והגנת סייבר. המארגן הוא ארגון ההגנה האזרחית של איראן, ומתקיימת גם תערוכה גדולה בנושאי סייבר.

הנושאים העיקריים שיידונו בכנס הסייבר הם:  CYBER SECURITY, בנקאות אלקטרונית, מערכות פיקוח בתעשיה, בטיחות אלקטרונית ושימושים של אלקטרו-מגנטיקה בסייבר. בתערוכה יוצגו הפיתוחים העדכניים ביותר באיראן בתחומי הסייבר.

סוכנות הידיעות האיראנית FARSNEWS מדווחת כי בציבור הרחב ובממשל באיראן יש מודעות רבה לנושאי הגנה וביטחון סייבר מכיוון שאיראן היא המדינה הראשונה בעולם שהיתה נתונה למתקפת סייבר רחבת ממדים. הכוונה לתקיפות שכוונו נגד תכנית הגרעין "ביוזמת ארה"ב, וכנראה גם ישראל", כדברי סוכנות 'פארסניוז'.

מדובר במתקפת סטקסנט נגד מתקני הגרעין בנתנז, שלטענת האיראנים נכשלה, אם כי האמריקנים, הישראלים ומומחים בעולם סבורים שמתקפת הסייבר ההיא הצליחה והאטה את תכנית הגרעין ואת העשרת האורניום.

 

אולי יעניין אותך גם

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

במערכת הביטחון לא מציינים את השיוך הארגוני של מבצע הפיגוע באריאל

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו סייר במקום הפיגוע בצומת אריאל ושמע תדרוך מבצעי מאת גורמי צבא. עם זאת, נמנע נתניהו, כמו שאר מערכת הביטחון, לנקוב בשמו של הארגון מאחורי הפיגוע או להגיד שמדובר בבודד