דוח: חיזבאללה שיפר יכולות לחימה קרביות, התאמן עם משמרות המהפכה האיראניות ועם יחידות מיוחדות רוסיות

צילום: AP

ארגון חיזבאללה שיפר את יכולותיו הקרביות והצטייד בנשק חדיש בתקופת מעורבותו בלחימה בסוריה וכן כתוצאה מאימונים משותפים עם משמרות המהפכה האיראניים ועם כוחות מיוחדים של הצבא הרוסי כך קובע דוח של מכון המחקר האמריקני SOUFAN GROUP.

הדוח קובע כי בלחימה בסוריה נהרגו 2,000 לוחמי חיזבאללה. הארגון פועל עתה במתכונת בינלאומית והוא פעיל באמריקה הלטינית, באפריקה מדרום לסהרה ובדרום מזרח אסיה. כן נוצרו קשר ושת"פים בין חיזבאללה לבין מיליציות עירקיות ומורדים חות'ים בתימן, "והדבר מסייע לחיזבאללה להתפרס ולפעול כארגון בינלאומי".

לוחמי חיזבאללה רכשו ניסיון קרבי בחאלב, לטקיה, דמשק ודרעה, "ובעתיד ניתן להניח שהארגון יפעל להפצת השפעה איראנית ולהגנה על אינטרסים שיעים", נאמר בדוח. את מירב הניסיון בלחימה רכשו אנשי חיזבאללה באימונים משותפים עם משמרות המהפכה – 'כוח אל קודס' של איראן ועם יחידות מיוחדות של צבא רוסיה. כך יכול היה הארגון לשפר נושאים כמו שליטה ובקרה בשדה הקרב וגם להצטייד בטכנולוגיות מתקדמות כמו כלי טיס בלתי מאוישים.

אולי יעניין אותך גם

לזכותו. איזנקוט משתמש ביעילות במנוף יחסי החוץ. דעה

איזנקוט מסכם קדנציה שבה הוא השתמש בתמהיל נכון של יחסי חוץ במקביל לשמירת פוטנציאל עוצמה של צה"ל על מנת להתמודד עם אתגרים צבאיים. השימוש המדויק במדיניות ביטחון מחושבת הביאה את צה"ל לרמת יעילות גבוהה במלחמה בטרור (יחס הוצאות-הרוגים לביצועים) ואף הוסיפה להרתעה הצה"לית בחישוב הכולל