החלה הרכבת הדגם המשודרג של מסוק התובלה 'צ'ינוק' CH-47F בלוק 2 של בואינג

צבא ארה"ב חתם על חוזה עם בואינג לאספקת מאות מסוקי 'צ'ינוק' משופרים בלוק 2 עבור הצבא והכוחות המיוחדים. פרוייקט השדרוג של המסוקים אמור להסתיים ב-2019 והאספקה לצבא ב-2023

צילום: חברת בואינג

חברת בואינג וחיל האוויר של ארה"ב פתחו בשלב ההרכבה הסופי של הדגם המשודרג של מסוקי התובלה הכבדה CHINOOK CH-47F בלוק 2, שיאריך את חייו של המסוק בצבא האמריקני עד שנת 2060.

הדגם המשודרג של מסוקי 'צ'ינוק' הוא אחד משני מסוקי התובלה הכבדים המועמדים להחליף בעתיד את מסוקי 'יסעור' של חיל האוויר. המועמד האחר הוא המסוק CH-53K KING STALION של לוקהיד מרטין/סיקורסקי.

צבא ארה"ב חתם על חוזה עם בואינג לאספקת מאות מסוקי 'צ'ינוק' משופרים בלוק 2 עבור הצבא והכוחות המיוחדים. פרוייקט השדרוג של המסוקים אמור להסתיים ב-2019 והאספקה לצבא ב-2023. מדובר בשדרוג של יותר מ-500 מסוקים.

ראש חטיבת מטוסי התובלה תום ניופטר מסר לאתר AINONLINE כי השדרוג  הוא מקיף ביותר, וכולל החלפת הרוטורים של המסוקים, הכנסת מערכות בקרה טיסה חדשות, אלקטרוניקה, מכשירי קשר, חיזוק החלק האחורי של המסוק, אזור המטענים, וחיזוק חרטום המסוק, שם הציוד האלקטרוני והמכ"ם. 

במסוקים המשודרגים יותקן מכל דלק אחד גדול במקום שלושה בדגמים הישנים, וכרמות הדלק תגדל לשיפור הביצועים והארכת טווח הטיסה.

המנוע יחוזק וישופרו כל מערכות האוויוניקה. 

אולי יעניין אותך גם

וונדי זינגר. באדיבות SNC

לקראת יום ירושלים: 405 חברות טכנולוגיה פעילות בעיר הבירה

לקראת יום ירושלים שיצוין השנה במלאת 53 שנה לאיחודה של העיר, אתר Start-Up Nation Central חושף תמונה מעודכנת של האקוסיסטם הטכנולוגי הפורח בירושלים, הכולל 405 חברות פעילות, 22 אקזיטים וסך השקעות כולל של 1.6 מיליארד דולר