מפקד פיקוד הכוחות המיוחדים של ארה"ב מסביר שאין לו מעורבות בגבול ישראל - סוריה

גנרל ג'וזף ל. ווטל, מפקד פיקוד הכוחות המיוחדים של ארה"ב מסביר שהצבא האמריקאי שפועל בסוריה לא מעורב באזור סוריה - ישראל. אזור שלאחרונה רוסיה הפכה להיות גורם חיץ בין צה"ל לצבא סוריה

גנרל ג'וזף ל. ווטל, מפקד פיקוד הכוחות המיוחדים של ארה"ב, אומר בראיון כי צבא ארה"ב אינו מעורב במתרחש בגבול סוריה - ישראל.  "טוב, תודה - תודה על השאלה שלך. ראשית, אתה יודע, באותם אזורים אני רק מזכיר לך שאנחנו - אנחנו לא פועלים בחלק זה של סוריה. אז, אתם יודעים, אני - אין לי תפקיד ישיר בהיבט הזה של הדיונים שמתנהלים. אז, אני באמת לא ממש מסוגל להגיב על זה", אומר גנרל ל. ווטל בהתייחס לשאלה על נוכחות איראנית באזור החיץ בין ישראל לסוריה.

"אבל אני רק מוסיף, עבורי זו עוד דוגמה מובהקת מאוד להתנהגות המזיקה של איראן באזור שבו הם מנסים להעביר יכולות מתקדמות למקומות שבהם הם יכולים לאיים על ישראל, או על מדינות אחרות באזור. וזה, צעד  שהוא פרובוקטיבי ואני חושב שזה שם את המדינות באזור, ישראל, במצב שבו הן צריכות להגן על עצמן. לכן אני חושב שהאחריות על כך נופלת במלואה על האיראנים ועל ניצולם את הסביבה הזו בסוריה, להעביר יכולות מסוג זה לעמדות שבהן הן מאיימות על מדינות גובלות."

מקור: defense.gov