סעודיה רוכשת בארה"ב מערכת מתקדמת להפעלת אמצעי ל"א ואימון ביירוט טילים

סעודיה ממשיכה לרכוש אמל"ח: נורת'רופ גראמן תספק לסעודים מערכת סימולציה והדרכה מתקדמת להפעלת אמצעי לוחמה אלקטרונית (ל"א) ולהכשרת צוותים לזיהוי ויירוט איומי טילים וכלי ארטילריה

מלך סעודיה (צילום AP)

חברת נורת'רופ גראמן תספק לסעודיה מערכת סימולציה והדרכה מתקדמת להפעלת אמצעי לוחמה אלקטרונית (ל"א) ולהכשרת צוותים לזיהוי ויירוט איומי טילים וכלי ארטילריה.

WORLD DEFENSE מדווח, כי נחתם הסכם בין החברה האמריקנית לבין סעודיה בשווי של 75 מיליון דולר, לאספקת מערכת JTE שעיקרה יצירת סביבת אימון והדרכה אמיתית המדמה תנאי קרב ומלחמה, ומאמנת צוותים לזהות וליירט  איומי אוויר וקרקע. מדובר במערכת מוקשחת שניתן לניידה ממקום למקום בקלות, המגיבה לאיומים של מטוסי קרב, מסוקים ואמצעי הגנה שונים. ניתן לתכנת את המערכת במהירות לסביבת קרב חדשה.

מנכ"ל נורת'רופ גראמן למזרח התיכון, וליד אבו-חאלד, אמר כי "זו מערכת מתקדמת ביותר ומתאימה לכל האיומים של היום ושל מחר. היא תיתן בידי סעודיה יכולת חשובה להכנת ציוותי האוויר והקרקע לקראת פעולה מבצעית בסביבה מודרנית של הספקטרום האלקטרו-מגנטי". 

אולי יעניין אותך גם

ראש אפ"י, רחלי חן (צילום: דנה שרגא, דוברות משרד הביטחון)

שנתיים לרפורמה בפיקוח על היצוא הביטחוני: צמצום בנטל הרגולטורי על היצואנים הביטחוניים

מנתוני אפ"י בתום שנתיים לרפורמה בפיקוח על היצוא הביטחוני, עולה כי נרשמה ירידה של 56% בבקשות לרישיונות שיווק למוצרי בלמ"ס וירידה של 27% בבקשות לרישיונות  יצוא. ראש אפ"י, רחלי חן: "אנחנו בחצי הדרך ובשנה הקרובה נאשר הקלות נוספות ליצואנים, לצד הגברת האכיפה כנגד כל חשד להפרת חוק הפיקוח על היצוא הביטחוני"