סעודיה מציגה תקציב שיא לצבא וביטחון בשנת 2018

על פי הודעה רשמית של הממשל הסעודי, תקציב הביטחון לשנת 2018 יעמוד על 56 מיליארד דולרים - תקציב הביטחון הרביעי בגודלו בעולם אחרי ארה"ב, סין ורוסיה

מלך סעודיה (צילום: AP)

סעודיה הודיעה בסוף השבוע על תקציב ביטחון שיא ל-2018 – 56 מיליארד דולר, גידול של עשרה אחוזים בהשוואה לתקציב הביטחון של 2017. חמישה אחוזים מתקציב יוקדשו לפרויקטים ותכניות מו"פ, ועוד חמישה אחוזים לפיתוח יכולות צבאיות והתעשיות הביטחוניות במדינה.

WORLD DEFENSE  כותב כי זה תקציב הביטחון הרביעי בגודלו בעולם אחרי ארה"ב, סין ורוסיה. סעודיה היא כיום אחת המדינות החמושות והמצוידות ביותר בעולם בציוד צבאי: חיל האוויר הסעודי מפעיל את הדגמים המתקדמים ביותר של מטוסי קרב האירופיים 'יורופייטר טייפון' וכן מטוסי F-15 אמריקניים, מסוקי אפאצ'י LONGBOW ומסוקי BLAC HAWK. לצבא טנקי 'אברמס' M1A2 ונגמ"שי 'ברדלי' M2.

באוקטובר אשתקד חתמה סעודיה על מזכר הגנה לרכש מערכת הגנ"א רוסית S-400 , וכן רכשה, ורוכשת, טכנולוגיות נגד טילים במיליארדי דולרים. לדוגמה: טילי 'פטריוט', ובסוף השנה שעברה אישר משרד החוץ האמריקני מכירת טילי THAAD נגד טילים לסעודיה בשווי 15 מיליארד דולר.

אולי יעניין אותך גם

מטוס מדגם F-16 (צילום: דו"צ)

מנכ"ל משרד הביטחון בקרואטיה: "לצערי התנאים לא הבשילו ולא הצלחנו לממש את העסקה"

במהלך ביקור בקרואטיה התנצל האלוף (מיל') אודי אדם על כך שישראל לא תוכל לספק את מטוסי ה-F-16. "לאורך כל שלבי הפרויקט, נוהל שיח מקצועי ופתוח בין ישראל לקרואטיה. קרואטיה פעלה באופן מקצועי ובשיקול דעת לאורך כל הדרך. לצערי התנאים לא הבשילו ולא הצלחנו לממש את העסקה בשל בעיות שלא היה ניתן לצפות ושאינן בשליטת המדינות"