חברת SPACE X שיגרה לחלל לוויין ריגול אמריקני סודי

חברת SPACE X שיגרה ביום שני לחלל לוויין ריגול סודי ביותר של צבא ארה"ב. אחרי השיגור הוחזר לארץ השלב הראשון של הטיל המשגר לשימוש חוזר

מתוך אתר חברת SPACE X

הטיל פלקון 9 שוגר ממרכז החלל ע"ש קנדי בפלורידה, וזו היתה המשימה הראשונה שחברת SPACE X מבצעת עבור מערכת הביטחון של ארה"ב. לא נמסרו שום פרטים על הלוויין ששוגר עבור משרד המודיעין הלאומי NRO. השלב הראשון של הטיל המשגר נחת בשלום בקייפ קנברל כמה דקות אחרי השיגור, והוא ישמש לשיגורים בעתיד.

כינויו של לוויין הריגול ששוגר לחלל NROL-76. מפאת הסודיות, גם תהליך השיגור שודר על ידי חברת SPACE X באופן חלקי בלבד, ולא הראו לצופים את שלב כניסת הטיל המשגר והלוויין למסלול בחלל. השידור התמקד בשימוש החוזר של המשגר.

גנרל ג'ון ריימונד, מפקד פיקוד החלל של חיל האוויר האמריקני, אמר בסימפוזיון בנושאי חלל כי השיגור הוכיח שלחברת SPACE X יש יכולת לשגר לווייניים עבור צבא ארה"ב, וכי השימוש החוזר בטיל משגר מוזיל את עלויות השיגורים ומאפשר לבצע מספר רב יותר של שיגורים לחלל. נשיא חברת SPACE X, אילון מאסק, אמר כי צוות החברה מסוגל עתה לבצע שיגור עם 'טיל ממוחזר' תוך 24 שעות אחרי השיגור הקודם של הטיל.

בסוף נובמבר 2016 אירע פיצוץ בקייפ קנברל בו נהרס הלוויין הישראלי "עמוס 6" בעת ההכנות לשיגורו לחלל על טיל משגר פלקון 9 של חברת SPACE X.

אולי יעניין אותך גם

רה״מ אוסטרליה, סקוט מוריסון  REUTERS/AAP Image/Joel Carrett

 

 

 

אוסטרליה מפתחת אסטרטגיית הגנה חדשה

תשים דגש על הרתעה ועל שיפור יכולות צבאיות, להן תקצה 184 מיליארד דולרים. המדיניות החדשה הותוותה במסמך רשמי בשם ״עדכון ההגנה האוסטרלית 2020״