"השיטור העירוני"

החל מהשבוע יזכו אזרחי מדינת ישראל להגברת ביטחונם האישי במסגרת פרויקט חדש של משטרת ישראל בשיתוף עם המשרד לביטחון פנים והרשויות המקומיות

צילום: משטרת ישראל

מהלך חדש של משטרת ישראל והמשרד לביטחון פנים להגברת ביטחון התושבים, "השיטור העירוני", צפוי להתחיל השבוע במספר מקומות ברחבי הארץ וצפוי להביא לפריצת דרך משמעותית באיכות החיים ובביטחון האישי של הציבור הישראלי. השיטור העירוני יחל לפעול בשלוש עשרה רשויות מקומיות בארץ: כרמיאל, נצרת, מגדל העמק, טירה, נתניה, אריאל, בני - ברק, רמת -גן, גבעתיים, לוד, ערד, דימונה ואילת.

שוטרים וותיקים ומנוסים, אשר עברו הכשרה מיוחדת לאכיפת עבירות רחוב ואיכות חיים, כדוגמת אלימות וונדליזם, בריונות ואבטחת סדר באירועים מיוחדים, יפעלו ביחד עם פקחים שקיבלו סמכויות מיוחדות, לצמצום עבירות, מניעת אלימות ועבריינות וכן יפעלו לחיזוק ההרתעה והביטחון האישי.

לדברי השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ': "השיטור העירוני יופעל אך ורק בתחום המוניציפאלי של הרשות המקומית, יבצע אך ורק את המשימות אשר להן הוא מחויב, כל זאת במטרה לענות על צרכי וציפיות הקהילה שעיקרם הגברת הביטחון הן האישי והן הקהילתי". בנוסף ציין השר כי "לראשונה, ראש הרשות המקומית הוא זה שיקבע, בתאום עם מפקדי המשטרה, את סדר העדיפויות התואם את צרכי התושבים".

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו אמר כי: "התכלית היא לאכוף את החוק והסדר באופן שוויוני ואחיד ברשויות ובישובים וכן להתמקד בצרכים היום יומיים של התושבים על ידי- מתן קשב, עדיפות ושירותי משטרה מתקדמים. שירותי שנועד, בראש ובראשונה, לתת מענה לעבריינות הרחוב, לבריונות במקומות הציבוריים וכן, לצורך בנוכחות, בולטות וזמינות של המשטרה במרחב הציבורי."

You might be interested also