מרכז ננו-לוויינים רוסי-ישראלי

שתי חברות ישראליות יפתחו ויפעילו לוויינים זעירים בשיתוף האקדמיה ותעשיות החלל האזרחית בישראל וברוסיה

"אינקליין 1", ננו לוויין עתידי

חברות החלל הישראליות Astelion ו- SPACECIALIST יקימו מרכז ננו-לוויינים ברוסיה. ההסכם להקמת מרכז הלווינות RINI - Russian Israeli Nanosatellite Initiatives, שנחתם ב-26 במאי יוקם בעיר טומסק בסיביר, שלוש שעות טיסה ממוסקווה.

המרכז החדש יתמקד בחינוך, מחקר וחדשנות בפרויקטי חלל אזרחיים תוך שימוש בטכנולוגיית ננו- לוויינים, לוויינים שמשקלם הוא עד 10 ק"ג. המרכז יפתח ויפעיל את הלוויינים בשיתוף עם אקדמיה ותעשיות החלל האזרחית בשתי המדינות. בין היתר, מתוכנן שיגור משותף רוסי-ישראלי כבר בספטמבר 2012.

מידד פריינטא, מנכ"ל SPACECIALIST שכרגע פועלת לפיתוח ננו-לוויין ישראלי בשיתוף המרכז למדעים בהרצליה, מספר שהופתע מהנכונות והרצון של תעשיית החלל הרוסית לקדם פרויקטים משותפים. "המרכז יהיה מנהלת לכל דבר אשר תהנה משיגורים במחיר מוזל בצורה משמעותית על גבי טילים רוסיים. יש כמה חברות מתעשיית החלל הרוסית שכבר שיתפו פעולה בעבר עם התעשייה הישראלית והצטרפו לפרויקט, וכעת ישנם שני פרויקטים על הפרק, שהראשון בהם צפוי להיות משוגר כבר בשנה הבאה".

כמו כן, חברת Astelion חתמה בנוסף על הסכם נפרד עם אוניברסיטת TUSUR בעיר טומסק, שמטרתו היא פיתוח משותף ויישום של טכנולוגיות ומוצרים חדשניים בשווקים הרוסים, הישראלים והבינלאומיים.

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions