איגרת הרמטכ"ל: "רעינו שנפלו ימשיכו להאיר את דרכנו"

רא"ל בני גנץ כתב למפקדי וחיילי צה"ל לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל "נעשה את כל הדרוש והאפשרי כדי לתמוך במשפחות השכולות שאיבדו את עולמן", כתב הרמטכ"ל

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ

"ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, יתכנס צה"ל כולו ויישא עיניו בכאב ובגאווה, בזוכרו אחים לנשק שנפלו במעלה הדרך להבאת הביטחון והשלום למחוזותינו" – כך כתב אמש הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, באגרת לחיילי ומפקדי צה"ל לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל המצוין היום.

"אנו, שנקשרנו עמם ברעות שחושלה באש המלחמה, שצעדנו לצדם, אחריהם ובראשם לתופת הקרב וראינו אותם מוסרים את נפשם. אנו, הנושאים אותם בלבנו בכל עת והחוזרים שנה אחרי שנה לפינות ההנצחה, זוכרים ומזכירים את דמויותיהם ואת מופת פועלם", כתב הרמטכ"ל.

הרמטכ"ל גנץ פנה למשפחות השכולות וכתב כי "אנו שואלים את עצמנו גם היום כיצד היה נראה צה"ל וכיצד הייתה נראית החברה הישראלית, לו היו כולם כאן היום. ביום זה של חשבון נפש לאומי, ניצבת לנגד עינינו המחויבות למלא את צוואתם האחרונה. צה"ל יעשה זאת תוך המשך ביצוע משימותיו - בכל מקום ובכל זמן. נעשה את כל הדרוש והאפשרי כדי לתמוך במשפחות השכולות שאיבדו את עולמן באותו יום שבו פקד השכול את מפתן ביתן.

"נמשיך בדרך שהתוו לנו הבנים והבנות, נתיב של עשייה ציונית-חלוצית בת זמננו, של חינוך הנוער, קליטת עלייה והפרחת השממה, כצבאו של העם, הבא מתוכו ושעל ביטחונו הוא אמון. נחזק את ידיהם של נכי צה"ל ופצועיו, הנושאים את מחירה של המלחמה על בשרם, ונישא תפילה לחזרתם בהקדם של כלל חיילינו השבויים והנעדרים", הוסיף רא"ל גנץ.

"רעינו שנפלו ימשיכו להאיר את דרכנו כמגדלורים, בהמשך ההתמודדות עם האתגרים שעוד נכונו לנו. חדורים באמונה ובצדקת דרכנו, נמשיך לכבוש כל פסגה, למגר כל אויב ולהגן על מדינת ישראל, על ריבונותה ועל שגרת חייהם של אזרחיה", סיכם הרמטכ"ל.

You might be interested also