שר הביטחון: "בדמם חרצו לחיים את גורלה של המדינה הנולדת"

אמש התקיים טקס אזכרה לחללי תש"ח שנפלו במערכה לתקומת ישראל

שר הביטחון אהוד ברק (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

טקס האזכרה לחללי תש"ח, התקיים אתמול (שלישי) בבית הקברות שבקיבוץ קריית ענבים. הטקס התקיים במעמד שר הביטחון, אהוד ברק, בני המשפחות השכולות, מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי שני, אלוף פיקוד המרכז, האלוף אבי מזרחי, סמנכ"ל וראש אגף משפחות שכולות, אריה מועלם, יו"ר ארגון יד לבנים, אלי בן שם, יו"ר תנועת הנוער העובד והלומד, פסח האופטר, לוחמי תש"ח וחניכי תנועות הנוער העובד והלומד.

''אנו ניצבים היום, ליד מצבות האבן של חללי קרבות תש"ח, כאן בבית הקברות, בקריית ענבים, בלב יערות האורן בואכה ירושלים", אמר שר הביטחון, "תחת מצבות האבן הללו קבורים לוחמי תש"ח, כאשר הצעיר שבהם רק בן 15 בנופלו, ומחציתם בני עשרים או פחות במותם. כל אחד מהם עולם ומלואו וכולם ביחד מספרים את סיפור התקומה של עם ישראל בארצו". 

 
השר הוסיף ואמר כי לוחמי המחתרות היו שילוב בין "ילידי הארץ 'הצברים', לצד 'אודים עשנים' שניצלו מן התופת והזוועה הנאצית, ובאו להילחם כאן למען יחיה העם בארצו. נוער ישראל של "מסביב למדורה" קבר כאן את עצמו, ובדמו הניגר לאורך השבילים חרץ לחיים את גורלה ועתידה של המדינה הנולדת". לדבריו, "בשדות הקרב של מלחמת השחרור ובמבצעי הפלמ"ח ניטעו היסודות, הערכים והשורשים מהם נבטה רוחו של צה"ל. רוח בלתי נכנעת, חותרת למגע ולניצחון. רוח הנכונה להקריב גם את היקר מכל, אם יידרש''.

שר הביטחון התייחס למצב באזור ואמר ''מדינת ישראל קמה ונוצקה אל תוך מציאות של מלחמת קיום, מלחמה הנמשכת מרגע ההכרזה על הקמת המדינה ועד עצם היום הזה'', הדגיש. "ב-63 שנות עצמאות עמדה המדינה במבחנים ועיתות של קושי ומשבר, וצלחה את כולם. לא הגענו עדיין אל המנוחה והנחלה, האזור כולו בטלטלה היסטורית שהשלכותיה טרם נתבהרו. אויבינו מקרוב ומרחוק דרוכים, אך ישראל חזקה ומרתיעה. צה"ל הוא הערובה לקיומנו ועתידנו ומוטל עלינו להגן על המדינה ובה בעת לחתור לשלום, גם אם נדרשות בו הכרעות קשות".

.

You might be interested also

Erez Tsur (R), President of Carbyne, and Adi Dulberg, IAI-ELTA VP and GM Intelligence, Communications and EW Division. Photo: IAI

IAI, Carbyne introduce '911 Ultra-EN' emergency communications network

The two companies roll out an autonomous communications platform that enables first responders and civilians to stay connected to each other under circumstances such as blackouts and natural disasters