שומר הסף

חברת אלביט מערכות נערכת להעביר סדרה של מטוסים ללא טייס לצבא בריטניה

Watchkeeper (צילום: Thales UK)

חברת אלביט מערכות נערכת להעביר בקרוב סדרה ראשונה של מטוסים ללא טייס Watchkeeper WK450 לצבא בריטניה. בכך יבשיל אחד הפרויקטים הגדולים ביותר שבוצעו על ידי חברה ביטחונית ישראלית- בחו"ל.

פרויקט Watchkeeper WK450 מסתכם בעלות של כ-1.5 מיליארד דולר והוא מבוצע על ידי חברת בת שהוקמה בבריטניה על ידי אלביט מערכות הישראלית ועל ידי טאלס בריטניה (חברת U-TacS). ביצוע הפרויקט החל לפני כארבע שנים והוא מבוסס על כלי הטיס הבלתי מאויש הרמס 450 תוצרת אלביט מערכות, שנמצא בשירות צה"ל.

פיתוח המטוס כלל שורה של תהליכים, שנועדו להתאים אותו לדרישות המבצעיות של צבא בריטניה, כמו גם לתקני התקשורת ולתקני התעופה האירופאיים. טיסות הניסוי הראשונות של המטוס על אדמת בריטניה נערכו במהלך השנה שעברה.

כעת, נערכים באלביט מערכות להתחיל לספק את המטוסים לצבא הבריטי בחצי השני של שנת 2011. הפרויקט כולו יסתיים בתוך כשנתיים. בין השאר, הבריטים צפויים להפעיל את המטוסים גם במשימות באפגניסטאן כאשר יקבלו אותם לידיהם ויכריזו עליהם כמבצעיים.

משקלו של המטוס 450 ק"ג, הוא יכול לשאת מטען של כ150 ק"ג. זמן השהייה המירבי שלו באוויר- 17 שעות.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy