אנחנו רואים את האיום האיראני

שרהב"ט התייחס לביקורת כלפי נאום נתניהו באו"ם ואמר כי: במערב מעדיפים שלא להתמודד עם המציאות בעיניים פקוחות"

צילום: אלון בסון, משרד הביטחון

שר הביטחון משה בוגי יעלון שביקר בתרגיל חטיבת הצנחנים ברמת הגולן, התייחס לנאומו אתמול של ראש הממשלה בנימין נתניהו באו"ם בנושא הגרעין האיראני ולנחישות במערב לטפל בסוגיה האיראנית בפייסנות. 

"ראש הממשלה שרטט באו''ם מציאות מדויקת לגבי איך אנחנו רואים את האיום האיראני, שמתקיים כל יום, למרות שהנשיא רוחני דיבר במתק שפתיים, וגורמים במערב מעדיפים שלא להתמודד עם המציאות בעיניים פקוחות. איראן מפעילה טרור באפגניסטן, מאמנת ומחמשת את חיזבאללה, מנסה להבריח אמצעי לחימה לעזה, משקיעה בתשתית טרור בדרום אמריקה ובאסיה והצנטריפוגות ממשיכות להסתובב. לכן אנחנו אומרים שצריך לעצור בכל דרך את תוכנית הגרעין האיראנית.במערב מתפתים ליטות אחר משאלות לבם".

מאמר מערכת הבוקר בעיתון ה"ניו יורק טיימס" יצא בביקורת על נאומו של ראש ממשלת ישראל: "נתניהו, שרמז לעתים תכופות על נקיטת פעולה צבאית כדי למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני, נראה להוט לקרב. הוא עשה זאת שוב באו"ם, והזהיר שישראל שומרת לעצמה את הזכות לתקוף את מתקני הגרעין של איראן, אם היא תעריך שאיראן קרובה לייצור נשק גרעיני".

You might be interested also

A hydrogen-powered boat sails from Amsterdam's harbor in April 2019. Photo: REUTERS/Eva Plevier

Hydrogen could be a key player in the recovery and resilience plan  

Commentary: Various countries are launching plans to recover from the pandemic and accelerate development and modernization. These initiatives include projects for the production of "green" hydrogen that are expected to reduce pollution and thus positively effect the economy, environment and climate in the coming years