מנכ"ל חדש למשרד להגנת העורף

ניצב בדימוס דן רונן צפוי להתמנות למנכ"ל המשרד להגנת העורף במקומו של האלוף (מיל') גבי אופיר

השר להגנת העורף, גלעד ארדן, פנה לנציב שירות המדינה, משה דיין בבקשה לבחון ולאשר את מינויו של ניצב בדימוס דן רונן לתפקיד מנכ"ל המשרד להגנת העורף.

בשנת 1996 מונה דן רונן למפקד משמר הגבול ביהודה ושומרון, תפקיד אותו מילא בהצלחה מרובה, ואשר סלל את מינויו ב 2001 לתפקיד לשעבר ראש אגף המבצעים במשטרה ומפקד המחוז הצפוני של המשטרה בזמן מלחמת לבנון השנייה שימש בעברו גם נציג משטרת ישראל בפיקוד העורף והיה שותף משמעותי בגיבוש מדיניות הפיקוד והגדרת מטרותיו וכן היה אמון על בניית מערך התיאום בין צה"ל למשטרת ישראל ולמערכות האזרחיות בשגרה ובשעת חרום.

השר ארדן: "דן רונן הוא אדם  עתיר ניסיון ובעל היכולות להוביל את המשרד להגנת העורף בתקופה מורכבת זו לנוכח האיומים הקיימים. הוא מכיר היטב את מערכי החירום במדינת ישראל ויש לו ניסיון פיקודי רב ערך בהתמודדות עם מצבים של נפילות טילים בריכוזי אוכלוסין, אתגר המהווה את תרחיש האיום המרכזי כיום על העורף של מדינת ישראל."

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program