נישען על הישגי הכשירויות עד כה

הרמטכ"ל גנץ היום במפגש רב זרועי: "נסיט את הסדיר לתעסוקה המבצעית ונעשה כל מאמץ לשמר את האימונים של כוחות המילואים"

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ דיבר היום במפגש הרב זרועי בסדרת הקרב המשולב ואמר כי: "אנחנו נפגשים עם אתגר כלכלי בתקופה האחרונה, לא יהיה קל בשנים הקרובות להתמודד עם המציאות. ביתר שאת נצמצם איפה שאפשר. החלטנו על הסטת כוחות הסדיר למשימות המבצעיות, אנחנו נשען על הישגי הכשירויות שהשגנו עד עכשיו. נסיט את הסדיר לתעסוקה המבצעית ונעשה כל מאמץ לשמר את האימונים של כוחות המילואים.

"ננסה לעבור את רגעי המשבר האלה ונקפיד לשמר את הכשירות של הצבא גם להמשך בעתיד. אני מאמין שנדע להתמודד איתם. אני לא חושב שמישהו בקהל חושב שהוא 'פרייר', כל מה שאנחנו עושים כאן הוא זכות גדולה. אנחנו נפעל ככל הניתן לגיוס רחב כפי שתקבע הממשלה ונקבל לזרועותינו כל חייל שהוא חרדי או חילוני. צה"ל התברך בכוח אדם איכותי וזהו חוסנו האמיתי. בחנו בצה"ל לחזק את מעמד הלוחם הקרבי. הכל חשוב אבל זה הכי חשוב, הכל משפיע, אבל זה הכי משפיע. כשמטוס נכנס לתקוף וכשחייל נכנס לתקוף זה המאמץ המלחמתי. נמשיך לחזקו בצד החשיבות הרבה של המערכים האחרים."

You might be interested also

F-35B fighters on the deck of the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth in May. Photo: REUTERS/Bart Biesemans

British F-35s to launch operation against Islamic State targets 

The planes from the 617th Squadron of the Royal Air Force will operate from the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth to help prevent the terrorist organization from regaining a foothold in Iraq