בגלל הקיצוץ: בוטלו תרגילים

צה"ל עומד לבטל את רוב אימוני המילואים והתעסוקות המבצעיות במערך המילואים שתוכננו עד סוף השנה. כמו כן, כעת מוטלת בספק גם כניסתן של סוללות נוספות של כיפת ברזל לשימוש מבצעי

צה"ל צפוי לבטל את רוב אימוני המילואים והתעסוקות המבצעיות במערך המילואים שתוכננו עד סוף 2013, זאת בשל הקיצוץ בתקציב הביטחון שנקבע לאחרונה.  

על פי ההסכם, בשנה הנוכחית יתבצע קיצוץ של מיליארד שקלים וחצי בתקציב הביטחון ועוד שלושה מיליארד שקלים בשנת 2014. ביטול האימונים אמור להביא לחיסכון של כמיליארד שקלים.  

מכיוון שההחלטה על הקיצוצים בתקציב התעכבה, נוצר כעת הצורך לקיצוץ מהיר וחד. ככל הנראה  הזימונים לחיילים ביותר ממאה גדודי מילואים שיהיו צפויים בחצי השנה הקרובה יבוטלו. את גדודי המילואים יחליפו בפעילות הביטחון השותף גדודים סדירים, על חשבון זמן האימונים שלהם.
 
המהלך צפוי לפגוע בצורה ניכרת ברמת המוכנות של יחידות זרוע היבשה, כאשר קיצוץ מסוים מתוכנן גם באימונים בחיל האוויר.

בנוסף, נראה כי הקיצוץ בתקציב יחייב גם פגיעה בתוכניות ההצטיידות של צה"ל, בין היתר, בהיקף ההצטיידות בסוללות "כיפת ברזל". חמש סוללות נוספות של כיפת ברזל יהיו אמורות להפוך למבצעיות בשנתיים הקרובות, אך כעת לא ברור האם זה יקרה.

You might be interested also

A detachment from US Naval Mobile Construction Battalion 11 pours concrete for the walls of a new building at Hatzor Air Base. (US Naval Mobile Construction Battalion 11)

Report: US-Israeli combined operations center being built at IAF's Hatzor base

According to the report, the U.S. Air Force sought a contractor to install a roof on the single-story building on a 700-meter area of the base. The U.S. Central Command declined to comment on the report