נוה ויתר על יו"ר תעש

סרב לוותר על התמודדות על הרמטכ"לות, כפי שדרשה הועדה לבדיקת מינויים בשירות הציבורי

אלוף נוה. צילום: דו"צ

אלוף יאיר נוה ויתר על תפקיד יו"ר דירקטוריון תעש, בעקבות החלטת הועדה לבדיקת מינויים בשירות הציבורי, שהתנתה את מינויו בכך שהוא יפרוש מהמרוץ לתפקיד הרמטכ"ל הבא.

אלוף יאיר נוה סיים את כהונתו כסגן הרמטכ"ל לפני ארבע חודשים, והוא נחשב אחד המועמדים לתפקיד הרמטכ"ל הבא, שייכנס לתפקידו, ככל הנראה, בפברואר 2015.

שר הביטחון יעלון החליט למנות את נוה לתפקיד יו"ר דירטוריון תעש, לכל הפחות עד לתקופת ההתמודדות על תפקיד הרמטכ"ל הבא. המינוי עבר יעוץ משפט של היועץ למשרד הביטחון, אחז בן ארי, ואולם הועדיה לבדיקת מינויים קבעה כי מדובר בניגוד עניינים, וכי נוה לא יוכל לכהן כיו"ר תעש ללא פרישה סופית מצה"ל וויתור על האפשרות להתמודד עלתפקיד הרמטכ"ל הבא.

נוה כבר החל בשבועיים האחרונים חפיפה מקיפה לקראת כיסתו לתפקיד יו"ר תעש, ואולם ביום חמישי נפסקה החפיפה, ונוה הודיע לשר הביטחון כי יוותר על התפקיד. יו"ר תעש בשנתיים האחרונות, עו"ד ניצה פוזנר, תסים את כהונתה בסוף חודש מאי, ועדיין לא ברור מי יחליף אותה. אם לא יימצא "פתרון טכני" מפתיע, זה לא יהיה האלוף נוה, שכנראה יקבל תחת זאת ריכוז מספר נושאים בצה"ל.

העובדה שנוה לא ייכנס לתפקיד שאליו החל חפיפה גורמת מבוכה רבה במערכת הביטחון, ובמיוחד בתעש, שנמצאת במשבר פיננסי עמוק.

לעומת זאת, בסוף חודש מאי תסתיים כסדרה כהונה בת שש שנים של האלוף אילן בירן כיו"ר רפאל. תא"ל איציק גת החל בהליכי חפיפה להחליף אותו.

You might be interested also

President Joe Biden walks through an Honor Guard Cordon at the conclusion of the Coast Guard Academy Commencement on Wednesday, May 19, 2021, at the Coast Guard Academy Cadet Memorial Field in New London, Connecticut. (Official White House Photo by Adam Schultz)

Biden against ransomware: increased threat in the short term, great potential for the future

Commentary: The White House has formulated a four-stage plan for dealing with ransomware attacks that could potentially be an effective means of dealing with the global problem, writes Ram Levi, founder and CEO of Konfidas