"זיגייר נעצר בשל פשעים חמורים"

שר החוץ האוסטרלי לשעבר מעריך בראיון לרשת ABC האוסטרלית כי בן זיגייר, המכונה" האסיר איקס", נעצר בשל פשעים חמורים

"בן זיגייר נעצר בגלל פשעים חמורים הרבה יותר מאשר העברת מידע על המוסד לשירות הביון האוסטרלי", כך העריך שר החוץ האוסטרלי לשעבר, אלכסנדר דאונר בראיון לתחנת הרדיו של רשת ABC האוסטרלית.

בראיון אמר דאונר כי הוא העלה בפני משרד החוץ הישראלי את נושא השימוש לכאורה בדרכונים אוסטרליים על ידי המוסד, במהלך כהונתו. "הזהרתי אותם שאסור להם להשתמש בדרכונים אוסטרליים, אמיתיים או מזוייפים. דנו בנושא לפני כשש או שבע שנים וכי במשרד החוץ הישראלי רשמו את אזהרותיי".

במקביל מדווח העיתון האוסטרלי "הסידני מורנינג הראלד" כי ארגוני הקהילה היהודית באוסטרליה בירכו על החקירה הישראלית והאוסטרלית של נסיבות מותו של "האסיר איקס". בהודעה שפרסמה המועצה העליונה של יהודי אוסטרליה נאמר כי "אנחנו מברכים על העובדה שוועדה של הכנסת ופרקליטות המדינה של ישראל הודיעו על כוונתן לחקור את הפרשה".

אתמול דווח כי בן זיגייר נעצר בישראל לאחר שהעביר מידע על פעולות של המוסד לאנשי שירות הביון האוסטרלי, שהצליחו ל"עלות" על עקבותיו בשל בקשותיו להוצאת דרכונים חדשים בשמות שונים. על פי הדיווח ברשת ABC זיגייר אף עמד לספר לשירות הביון על מבצע גדול של המוסד שאמור היה להתרחש לכאורה באיטליה.

You might be interested also

Erez Tsur (R), President of Carbyne, and Adi Dulberg, IAI-ELTA VP and GM Intelligence, Communications and EW Division. Photo: IAI

IAI, Carbyne introduce '911 Ultra-EN' emergency communications network

The two companies roll out an autonomous communications platform that enables first responders and civilians to stay connected to each other under circumstances such as blackouts and natural disasters